Kategoriler

Deadpool

Bir karakterin adını taşıyan oyunlar genellikle onun hikayesini anlatırlar bizlere. Ana karakterimiz odur, onun başından geçen bir macerayı işler. Belki hayatının tamamıdır, belki de yalnızca bir parçası. Ancak Deadpool’un da içinde olduğu bir grup isim var ki bunlar oyundan ne beklememiz gerektiğini ifade ediyorlar. Deadpool’un durumunda ise beklediğimiz şu: Saçmalığın doruk noktası.

Deadpool’u bilmeyenlere kendisini şu şekilde tanıtayım: Asıl adı Wade Winston Wilson olan karakterimiz, aslında Wolverine’i Wolverine yapan Weapon X projesinin bir ürünü. Wolverine’den görmeye alışık olduğumuz iyileşme gücünün çok daha güçlü bir versiyonuna sahip Deadpool.  İyileşme gücünün temelinde hücrelerinin çok hızlı bir şekilde yenilenmesi yatıyor. Ancak deney sonrası elde ettiği bu gücün beklenmedik yan etkileri oluyor. Birincisi, deney öncesinde sahip olduğu vücudundaki kanser hücrelerinin de müthiş hızda çoğalarak yayılması sebebiyle bütün vücudunu yara bürüyor. Beyin hücrelerinin de oldukça hızlı bir şekilde yenilenmesinden dolayı da her türlü zihinsel saldırıya karşı koyabilirken yavaştan akıl sağlığını yitiriyor. Bir çok dövüş stiline sahip ve birbirinden farklı silahları ustaca kullanabilen Deadpool, şom ağızlı ve çok konuşan bir paralı asker olarak hayatına başlıyor.

Fragtist_Deadpool (3)

Deadpool’u aslında yalnızca güçleri ve hikayesiyle anlatmak yanlış. Deadpool’u Deadpool yapan esas şey, deliliğiyle birlikte gelen matrak ve akıl almaz kişiliği. Her ne kadar X-Men ya da diğer Marvel karakterleriyle aynı ortamda bulunup aynı düşmanlarla savaşsa da, onların ciddiyetine katiyen sahip değil. Dolayısıyla olayları onun açısından okuduğumuzda aslında o noktada olması gerekenler yerine genellikle absürd durumları okuyoruz. Buna en iyi örneklerinden bir tanesi, oyunda da oldukça başarılı yansıtılmış olan beyaz ve sarı kutularıyla durmadan muhabbet ediyor ve bu sayede 3 kişilik monologlar gerçekleştiriyor olması. Bu ve bunun gibi unsurlarla komedi amacıyla kullanılan bir karakter olsa da Deadpool, yine de süper kahraman statüsünde değerlendiriliyor.

Fragtist_Deadpool (1)

1 2

Görüntülenmeler:
13
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
Konsol · Oyun İnceleme · PlayStation · Playstore