Kategoriler

Diablo IV’te Yeni Özelleştirme Stilleri Rehberi

Diablo 4 karakter rehberi

Diablo IV oyununun çıkışına artık sayılı günler kaldı. Heyecan her geçen gün artarken, oyunda çeşitli karakter özelleştirmeler, oyunculara kendi karakterlerini yaratmada büyük serbestlik sağlayacak ve böylece oyuncular kendi tarzlarını Korunak’ta sergileyebilecekler.

Diablo IV‘ün erken Erişim ve açık beta süreci büyük ilgi görerek oynama süresi 61,5 milyon saati aştı ve 29 milyardan fazla canavar öldürüldü. Blizzard, son olarak Perde Arkası Videosu ile İstediğin Gibi Oyna özelliği sayesinde gelen yeni özelleştirme stillerini tanıttı.

6 Haziran’da çıkacak oyunda çeşitli karakter özelleştirmeleri oyunculara farklı tarzlar yaratma imkanı sağlayacak. Diablo IV‘te dış görünüşten açık dünyada ilerlerken kullanılacak yeteneklere kadar her noktada oyuncu seçimi büyük bir rol oynuyor.

İşte yeni özelleştirme stilleri ile ilgili önemli detaylar…

İstediğin Gibi Oyna

  • Macerana başlarken tercih ettiğin oyun tarzına göre beş sınıftan birini seç. Barbar yakın mesafe silahlarda ustadır. Büyücü güçlü element büyüleriyle düşmanlarını uzaktan katledebiliyor.
  • Haydut müthiş bir çevikliğe sahip ve hem uzak hem de yakın mesafeden savaşabiliyor. Druid güçlü yaratıklara dönüşebiliyor ve doğa büyülerini kullanabiliyor.
  • Ölüm Büyücüsü savaşta ona eşlik etmesi için ölüleri çağırıyor, kan ve kemik büyülerini kullanıyor.
  • Yetenek Ağacı sayesinde oyuncular seviye atladıkça farklı yeteneklere, pasif güçlere veya geliştirmelere erişerek güçlenebiliyor. Herhangi bir yeteneği bir yetenek puanıyla açabilir ve ilave yetenek puanları kullanarak geliştirebilirsin.
  • Mükemmeliyet Panosu oyuncuların oyun tarzlarına göre karakterlerini özelleştirebilmelerini sağlayan bir oyun sonu safhası sistemidir. Burada Mükemmeliyet puanı harcayarak nitelik artışı sağlayan, yeteneklerini değiştiren, yeteneklerin arasında yeni bağlantılar kuran veya karakterinin oynanışını tamamen değiştiren noktalara erişebilirsin.
  • Efsanevi Eşyalar oyuncuların Korunak’taki maceraları sırasında bulabilecekleri güçlü ve nadir eşyalardır. Yetenekleri değiştiren ya da geliştirenler de dahil birkaç farklı Efsanevi Eşya türü var.
  • Önceki oyunlarda yer alan pek çok klasik ve nadir eşya, Eşsiz Eşya adı altında geri dönüyor. Bunlar pek çok yönden Efsanevi Eşyalara benziyor fakat bu eşyaların etkileri bulundukları teçhizattan çıkarılıp başka teçhizatlara aktarılamıyor.
  • Eşyanın seviyesini arttırmak ya da ona yuva eklemek için kasabadaki üretim ustalarını ziyaret ederek teçhizatlarını geliştir.

Diğer yandan yeni karakter özelleştirme sistemi sayısız karakter oluşturma seçeneği sunuyor. Çeşitli yüzlerden, saç stillerinden, ten renklerinden ve dövmelerden istediğini seçebilirsin. Her sınıf, sana karakterini istediğin şekilde oluşturabilme imkânı sunan kendine özgü seçeneklere sahip. Transmog’lar sayesinde oyuncular, bir zırh parçasının ya da silahın farklı bir tasarımda görünmesini sağlayabiliyor. Korunak’taki yolculuk boyunca, karakterinize tarz katacak birçok görünüş toplama fırsatına sahip olacaksınız.

Yeni Star Wars RTS Oyunu Geliştiriliyor Olabilir

Görüntülenmeler:
72
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com