Kategoriler

Final Fantasy 16 İçin Yeni Trailer Ve Çıkış Tarihi Açıklandı

Final Fantasy 16

06Dün gece gerçekleşen Sony’nin State of Play etkinliğinde bir süredir detayları merakla beklenen Final Fantasy 16 için yeni gelişmeler açıklandı

Global ölçekte başarıya dönüşmüş ve bir süredir en çok oynanan MMORPG’lerden biri olan Final Fantasy 14: A Real Reborn’un başında olmasıyla tanıdığımız Naoki Yoshida Final Fantasy 16 ekibinde de aktif rol alacak. Game director ünvanı ile katkıda bulunacağı oyun ana seri Final Fantasy evrenindeki en yeni iterasyon olarak karşımıza çıkacak.

Sunumda oyuna dair ilk videoyu bizzat sunan Yoshida bizleri kısa bir konuşmanın ardından şu görüntülerle başbaşa bıraktı:

State of Play sonrasında yayımlanan bir blog postunda Yoshida ek açıklamalar da yaptı. 

“Bu öngösterim ile umuyoruz ki oynanışa dair daha çok detaya hakim olacaksınız. Özellikle ana karakterimiz Clive Rosfield’ın sahip olduğu çağırma  büyülerini içeren saldırı tiplerine. Bu çağırılan oluşumların yani Eikon’ların kendi aralarında çekişmesi ve etkileşimleri de apayrı bir konu olacak. Hiroshi Takai’nin başında olduğu bir ekip oyunun son etap hazırlıkları ile meşgul. Final düzenlemeler ve oyunun genel cilalanma halinin son bulması ve oyunun çıkışına ulaşmamız için çok sıkı çalışıyoruz”

Square Enix Final Fantasy 16’yı geçtiğimiz yılın eylülünde açıkladı. O zamandan beri Sony tarafından yapılan açıklamalarda zaman zaman geçtiği dünyaya ve karakterlere dair daha çok bilgi edinmiştik. Valisthea isimli Anakristallerle bezeli dünyada geçecek oyunda çok sayıda faction bulunacak.

Halihazırda baştan sona oynanmaya hazır oyunun çıkış tarihi için Naoki Yoshida konuştu. Potansiyel çıkış için 2023 yazını işaret eden Yoshida oyunun mümkün olan en iyi haliyle çıkması için çalıştıklarını da belirtti.

Görüntülenmeler:
16
İlgili Kategoriler
Konsol · Oyun Haberleri · PC