Kategoriler

Halo: Master Chief Collection Alınmaya Değer Mi?

Halo: Master Chief Collection neden alınmalı? Seriye ne getiriyor? O paraya değer mi?

Bildiğiniz gibi Halo, XBox’ın tescilli kahramanı. Nasıl God of War = Playstation’sa, Halo=XBox’tır. XBox One sahibiyseniz veya bu konsolu almayı düşünüyorsanız koleksiyonunuza katacağınız ilk oyunlardan birisi mutlaka Halo olacaktır. Sonra da mutlaka Kinect oyunlarına sardıracağınızdan eminim.

Peki onca oyun varken neden Halo: Master Chief Collection? Çünkü bu seri senaryosunda sadece Master Chief olan oyunları içeriyor. Yani hikayenin ana kahramanına odaklanabiliyorsunuz. 343 Studios, Master Chief’leri almış ve grafiklerini tekrar elden geçirmiş. Elden geçirmek derken BAYAĞI yenilendiğinden bahsetmekte fayda var. Yani azıcık orasıyla burasıyla oynayıp eski oyunları yeni oyun gibi kakalamak yerine (ki bunu yapan pek çok firma var) grafikleri çok zenginleştirmişler. Bu özellikle ilk Halo oyununda oldukça fark ediliyor. Oyunu oynarken eski grafikleri ve yeni grafikler arasında hızlıca geçiş yapabiliyorsunuz ve böylelikle farkı çok net olarak görebiliyorsunuz. Halo resmen yeniden doğmuş. Bu yenilenme, özellikle seriyi hiç oynamamış ve eski olduğu için yüzüne dahi bakmayı düşünmeyen yada grafiklerinden dolayı bakamayan oyuncular için çok iyi bir fırsat.

Halo 2’de grafik bakımdan değişiklikler çok fark edilmese de Halo 3 ve 4’te daha zengin bir görselliğin etrafınızı sardığını fark edebiliyorsunuz. Özetle karşınıza tertemiz cilalanmış 4 adet Halo oyunu çıkartılmış. Üstelik bu çalışma çok iyi yapılmış ve bu seriyi satın almanız için size çok iyi bir neden sunuyor. Yani Halo serisini oynamak istiyorum, hangi oyundan yola çıkayım sorusunun cevabı şudur: Halo: Master Chief Collection alın.

Ben XBox’ın kumandasının, özellikle FPS oyunlarında rakiplerine göre çok daha iyi olduğunu her zaman savunurum. Bu sayede Halo’yu daha rahat oynayabiliyorsunuz.
Peki bu serinin kötü bir tarafı yok mu? Tabii ki var! Eğer tek başınıza oynamak istiyorsanız sorun yok ama özellikle çok oyunculu kısma odaklanan 3. ve 4. oyunu başka oyunculara karşı oynamak isterseniz dolu sunucular bulmakta zorlanabilirsiniz. Bunun nedeni ise oyuncu kitlesinin daha çok en son çıkan oyunlarda olması.

Özetle Halo: Master Chief Collection, sizi Halo 5: Guardians’a kadar oyalar ve özellikle Master Chief’in kim olduğu, evrenin ve düşmanların yapısı vb konularda bilgilendirir. Böylelikle bu ünlü oyun kahramanını ve seriyi en güzel şekilde öğrenip yeni oyuna hazırlanabilirsiniz.

 

 

Görüntülenmeler:
59
İlgili Kategoriler
Blog · Konsol · XBox
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com