Kategoriler

Konsol Savaşları Tarihine Yolculuk: Atari 50’ye 39 Yeni Oyun Daha Ekleniyor

Konsol Savaşları Tarihine Yolculuk Atari 50'ye 39 Yeni Oyun Daha Ekleniyor

Digital Eclipse‘in beğenilen Atari temalı interaktif müzesi Atari 50: The Anniversary Celebration, şirketin tarihindeki diğer olayları detaylandıran bir genişleme ile 39 yeni oyun ekliyor.

Atari 50’nin Expanded Edition’ı, The Wider World of Atari ile başlayarak mevcut oyuna iki yeni zaman çizelgesi ekleyecek. Bu bölümde 19 oynanabilir oyun, 8 yeni video bölümünün yanı sıra çok çeşitli konulara odaklanan röportajlar, eski reklamlar, tarihi eserler ve daha fazlası bulunacak.

Atari‘den yapılan açıklamada, “Yeni zaman çizelgesinde öne çıkan başlıklar arasında Stern Electronics’in robot patlatan Berzerk’ine derin bir dalış; 1980’lerin sonlarından alışılmadık ve az takdir edilen yenilikler ve gizli mücevherler; ikonik ‘Fuji’ Atari logosunun yaratılmasına yardımcı olan sanatçı Evelyn Seto’ya bir bakış; Breakout’un doğuşunu açıklayan Pong yaratıcısı Al Alcorn ve hayran kitlesinin yayınlanmamış prototipleri keşfetme, ‘homebrew’ oyunları yaratma ve Atari tarihini korumadaki rolünün araştırılması yer alıyor.’ denildi.

Atari 50 Expanded Edition‘ın ikinci yeni zaman çizelgesine gelince, bunun adı İlk Konsol Savaşı ve Atari 2600 ile Mattel‘in Intellivision‘ı arasındaki uzun soluklu rekabeti detaylandırıyor. Atari’nin, Intellivision’ı Mayıs ayında satın aldığını ve aynı zamanda 200’den fazla oyunun haklarını güvence altına aldığını hatırlatalım. Bu bölüm, M Network oyunlarından bir seçki, Atari ve M Network spor oyunlarının bir karışımı ve nadir Atari 2600 ve 5200 prototipleri de dahil olmak üzere 6 video bölümü ve 20 oynanabilir oyun sunacak.

Atari 50: The Anniversary Celebration Expanded Edition tek başına dijital bir sürüm olarak ve oyunun mevcut sürümü için DLC olarak sunulacak. Her iki sürüm de 25 Ekim’de Xbox One, Xbox Series X/S, PS4, PS5, Switch ve PC için piyasaya sürülecek ve PS5 ile Switch’e Expanded Edition’ın fiziksel sürümü de eklenecek.

Öte yandan Atari, Atari 50’nin Genişletilmiş Sürümünde yer alan 39 oyunun tam listesini henüz detaylandırmadı.

Call of Duty: Mobil Sezon 6 – Synthwave Showdown’a Hazır Mısınız?

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com