Kategoriler

Microsoft’un Activision Blizzard’ı Satın Alma Sürecine Mahkemeden Engel

Microsoft Activision Blizzard

Microsoft, geçtiğimiz yıldan bu yana Activision Blizzard‘ı satın almaya çalışıyor. Ancak Call of Duty, Diablo, Warcraft, Overwatch gibi serilerin geliştiricisini satın alım süreci yasal engele takıldı.

İngiltere Rekabet Mahkemesi, oyun sektöründe büyük tartışmalara neden olan, Microsoft‘un Activision Blizzard satın alımına onay vermedi. Bir süredir devam eden mahkemede yeni çıkan karar Microsoft firmasının aleyhine oldu. Rekabet Mahkemesi, Microsoft‘un Activision Blizzard‘ı alması durumunda rekabetin zarar göreceğini belirterek, kullanıcılar için olumsuz sonuçlara yol açabileceğine vurgu yaptı.

Mahkemenin reddi sonrasında açıklama yapan Microsoft Başkanı Brad Smith ise, kararı temyiz mahkemesine taşıyacaklarını ifade ederek, bu satın alımı gerçekleştirmek konusunda kararlı olduklarını ve kararın teknolojik yatırımların ve yeniliklerin önünü kapattığını söyledi. Smith, “Activision Blizzard’ın popüler oyunlarını 150 milyon cihazda daha kullanılabilir hale getirmek için şimdiden sözleşmeler imzaladık” dedi.

Diablo 4’te Lilith’i Yenmek için Hayatınızın Bir Parçasını Feda Etmeniz Gerekecek

Görüntülenmeler:
59
İlgili Kategoriler
Haber · Konsol · Oyun Haberleri · PC
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com