[sam id=2]
PlayStation 5 Duyuruldu! PlayStation 5 Duyuruldu!
PlayStation 5 neler sunuyor? Sony, PlayStation 5’in yeni nesil konsol tasarımını ve platforma gelecek olan geniş oyun listesinin bulunduğu yeni detayları paylaştı. Dün yapılan,... PlayStation 5 Duyuruldu!

PlayStation 5 neler sunuyor?

Sony, PlayStation 5’in yeni nesil konsol tasarımını ve platforma gelecek olan geniş oyun listesinin bulunduğu yeni detayları paylaştı. Dün yapılan, milyonlarca oyuncunun izlediği canlı yayın etkinliğinde Sony, PS5’in kendisini ve çevre donanımlarını ilk defa gösterdi. Yeni PS5 özellikle fütüristik ve iki renk tonlu tasarımıyla daha önceki PlayStation konsollarından radikal bir şekilde ayrışıyor. PS5 ile ilgili dikkat çeken bir diğer detay ise ilk defa iki farklı versiyon ile çıkış yapacak olması. Buna göre geleneksel Blu-Ray sürücüsüne sahip standart modele ek olarak disk okuyucu bulunmayan ve doğal olarak yalnızca dijital oyun kütüphanesinden istifade edebileceğiniz, dijital model ile oyuncular için seçim şansı sunulacak.

 

Sony ayrıca oyun deneyimini geliştirmek adına yeni PS5 aksesuarlarını da duyurdu:

  • PULSE 3D™ kablosuz kulaklık – 3D ses desteği ve çift gürültü engelleyen mikrofon;
  • HD Kamera – oyunların muhteşem anlarında kendilerini canlı yayınlayan oyucular için çift 1080p lens özelliği;
  • Medya Kumandası – filmler ve stream servisleri arasında kolayca gezinmek için dahili mikrofona sahip uzaktan kumanda;
  • DualSense™ Şarj İstasyonu – iki adet DualSense™ Kablosuz Kontrolcüyü kolayca şarj etme imkanı;

Peki PlayStation 5 ne kadar olacak?

Ne yazık ki söz konusu konferans esnasında Sony, PS5 için bir fiyat açıklamadı. Ancak oyun dünyası konsolun fiyatının çokta uzun bir süre gizli kalacağını düşünmüyor. Muhtemelen yaz ayları bitmeden fiyat açıklaması gelecektir.Berat Berkan Topal

Midtown Madness ve Red Alert 2 ile başlayan bilgisayar macerasına heyecanından hiç bir şey kaybetmeden devam eden bir "teknoloji gurmesi".