Kategoriler

Batman: Arkham Knight PS4 İncelemesi

PC platformlarında sorun çıkartan oyun Batman: Arkham Knight, bakalım PS4 tarafında ne kadar başarılı bir oyun olmuş. Detaylar incelememizde.

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Sorunlu çıkışı yüzünden milyonlarca oyuncunun dilinden düşmeyen Batman: Arkham Knight, PC tarafında satışı durduruldu. Gönül isterdi ki optimizasyon ve fps düşüş sorunları birkaç yama ile düzeltilsin. Ancak görünen o ki yapımcı firmanın planları, istediği gibi gitmedi ve sonuç, Batman: Arkham Knight’ı PS4’te oynama keyfi.

Oyunun PC incelemesi için sizi linkimize davet edelim. PS4 tarafında merak ettikleriniz için bu yazıda takılmaya devam edin. 

Fragtist Batman arkham knight

Batman: Arkham Knight’ın genel hikayesine giriş yapıp, sizi spoiler dolu bir havuzda boğmayı çok isterdim ancak henüz o kadar acımasız bir yazar değilim. Gelecekte de böyle bir insan olmam, sözüm söz olsun. Yine de ufak tefek birkaç detay yazmadan oyunun gidişatını anlamanız çok zor. İlk olarak, Batman: Arkham Knight’ın bir öncesi Arkham serileriyle bağlantılı olarak gittiğini bilmelisiniz. Seriyi daha önce hiç oynamadıysanız, daha ilk sahneden spoiler’ı yemeniz kaçınılmazdır. Bu nedenden tavsiyem, ilk oyunlarını oynayın. Oynamadan internetten videolarını izlemek de mümkün. Ancak inanın bana Arkham serilerini oynamayarak, hele ki bir Batman takipçisiyeniz, çok şey kaybediyorsunuz demektir. Arkham serileri aksiyon ve macera öğelerini, Batman’in zekasıyla çok iyi harmanlamış durumda. Çizgi roman ile birebir olmasa da, tanınan Batman evrenine ait karakterleri kontrol etmek veya onlarla yakınlaşmak bile ayrı bir duygu. Bir de Arkham Knight ile araya giren Batmobile güzelliği var ki ona “of” diyorum.

Fragtist Batman arkham knight

Batman: Arkham Knight’ın PC tarafı için Rocksteady ve Warner Bros, grafik ayarlarını düşürerek oyunu oynayabildiğimizi yazmış. Kişisel olarak birçok internet sitesindeki yorumlar ve Steam’deki açıklamalardaki kadar abartılmış sorunlarla karşılaşmadım. Yine de Batmobile’i kullanırkenki 20fps düşüşü ve “kimi zaman” optimizasyonun, kontrolleri etkilemesi beni de çıldırttı. Ancak yakın zamanda bu sorunu giderdim, şu an sorunsuz bilgisayarımda oyunumun tadını çıkartıyorum. Konuyu PC tarafına bulandırmadan, PlayStation 4 ‘e geçiş yapalım.

Batman: Arkham Knight’ın PS4 hakkındaki ilk yorumum, “bu oyun konsolda oynanmak için yapılmış arkadaş” oldu. Bir önceki seriyi de aynı şekilde konsolda oynadıysanız, kontrollere aşinasınızdır. Batman: Arkham Knight, bu anlamda size çok fazla ipucu vermiyor. Yine de ilk defa yumruk atacağınız zaman hangi tuşa basmanız gerektiğini veya Batmobile çağırırken, hangi aksesuara ihtiyacınız olduğu konusundaki bilgileri, oyun bizle paylaşıyor.

Batman: Arkham Knight’ın konsoldaki oynanışı, PC’ye oranla çok daha rahat. Bunun nedeni muhtemelen optimizasyon sorunu. Ancak bu sorun giderilse bile, konsoldaki rahatlık muhtemelen PC’nin önüne geçemeyecek. PC’de “shift” ve “w” tuşuyla yaptıklarımız, PS4 kontrolöründe tek tuşla yapabiliyoruz. Bu, bana göre rahatlık, bazılarınıza göre ise “pc ezer” konusu. Konuyu yine farklı noktalara çekmeyeyim.

Batman: Arkham Knight’taki oynanış, bir önceki serilere oranla daha hızlı ve aksiyon anında, Batman daha mantıklı hareketler yapıyor. Tam olarak mantıklı denemez ancak en azından dövüş mekanizması daha eğlenceli hale gelmiş. Ayrıca çevreyle olan etkileşimimiz, eksi serilerdeki gibi devam ediyor. Düşmanlarımızı birbirine veya duvara fırlatma, yerdeki kutuları alıp, düşman kafasına geçirme veya bıçaklı olan rakiplerimizden özenle kaçıp, suratlarına dizimizle vurmak gibi çeşitli kombolar yapabiliyoruz. Dövüş kombolarımız PS4 kontrolöründe son derece kolay ve hızlı anlaşılabilir. Kısa sürede alışıyorsunuz.

1 2

Görüntülenmeler:
19
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PlayStation
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com