Kategoriler

PlayStation 5’in Yeni-Nesil VR Kontrolörüne ait İlk Detaylar Duyuruldu

(Haber Bülteni)

Sony, PlayStation 5 için geliştirdiği yeni nesil VR kontrolörünün ilk detaylarını paylaştı. Cihaz, sahip olduğu DualSense teknolojisi ile çok daha gerçekci bir oyun deneyimi vadediyor.

Yeni nesil VR kontolcüsü “küre” şekli ile oldukça farklı bir tasarıma sahip. Bu sayede oyuncular daha özgür ve rahat bir şekilde kontrolörü tutabilecekler.

 

 

Özellikler

Uyarlanabilir Tetikleyiciler: Her bir VR denetleyicisi (Sol ve Sağ), DualSense denetleyicide bulunanlara benzer şekilde, basıldığında hissedilir bir gerilim hissi veren uyarlanabilir bir tetik düğmesi içeriyor. Eğer daha önce bir PS5 oyunu oynadıysanız, L2 veya R2 düğmelerine bastığınızdakine benzer hissi hatırlarsınız. 

Dokunsal Geri Bildirim: Yeni denetleyicinin form faktörü için optimize edilmiş dokunsal geribildirimi, oyundaki her hissi çok daha etkili, dokulu ve incelikli hale getirecek şekilde tasarlanmış.

Parmak Dokunuşu Algılayıcısı: Kontolör , parmaklarınızı yerleştirdiğiniz yerde herhangi bir bastırma hissi olmaksızın algıyabilir.

 

 

 

Tracking:  VR denetleyicisi, denetleyicinin altındaki bir izleme halkası aracılığıyla yeni VR başlığı tarafından izlenir.

Aksyion Düğmeleri/analog çubukları:  Sol kumandada, bir analog çubuk, üçgen ve kare düğmeler, bir tutuş düğmesi (L1), tetik düğmesi (L2) ve Create düğmesi bulunuyor.

Sağ kumandada ise, bir analog çubuk, çapraz ve daire düğmeler, bir tutuş düğmesi (R1), tetik düğmesi (R2) ve Seçenekler düğmesi bulunuyor. Örnek olarak tutuş (grip) düğmesi, oyun içi nesneleri almak için kullanılabilir.

 

Görüntülenmeler:
27
İlgili Kategoriler
PlayStation
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com