Kategoriler

PlayStation Patronu Jim Ryan Baharda Emekli Oluyor

Jim Ryan

Sony, 2019 yılından beri Sony Interactive Entertainment‘ın (SIE) başkanlığını ve CEO’luğunu yürüten Jim Ryan‘ın Mart 2024‘te emekliye ayrılacağını duyurdu.

30 yıldır Sony‘de görev yapan Jim Ryan, emekliliği ile ilgili yaptığı açıklamada kararına gerekçe olarak Kuzey Amerika’da çalışırken Avrupa’da yaşamanın zorluğunu gösterdi:

“30 yılın ardından Mart 2024’te SIE’den emekli olmaya karar verdim. Çok özel bir şirkette sevdiğim bir işi yapma, harika insanlarla ve inanılmaz ortaklarla çalışma fırsatını yakalamaktan büyük keyif aldım. Ancak Avrupa’da yaşamayı ve Kuzey Amerika’da çalışmayı bağdaştırmakta giderek zorlanıyorum. Dünya çapında milyonlarca hayata dokunan ürünler üzerinde çalışma ayrıcalığına sahip olarak ayrılacağım. PlayStation her zaman hayatımın bir parçası olacak ve SIE’nin geleceği konusunda her zamankinden daha iyimser hissediyorum. Yoshida-san’a bana bu kadar güvendiği ve inanılmaz derecede duyarlı ve destekleyici bir lider olduğu için teşekkür etmek istiyorum.”

İlk PlayStation‘ın dünya çapında piyasaya sürülmesinden önce, 1994 yılından bu yana SIE‘de çalışan Jim Ryan, şirketin Avrupa’daki varlığının kurulmasına yardımcı oldu ve 2019’da SIE‘nin CEO’su olarak atanmadan önce çeşitli pozisyonlarda görev aldı. Ryan‘ın liderliğinde PlayStation 5‘i piyasaya süren SIE, bileşen kıtlığı nedeniyle pandeminin en yoğun olduğu dönemde yeterli sayıda konsol üretmekte zorlansa da, sonunda üretimi artırmayı ve talepleri karşılamayı başardı. Sony, 2023’ün ilk çeyreğinde 3,3 milyon PS5 birimi sevk ederek toplam satılan konsol sayısını 41,7 milyona çıkardı. Sony CEO’su Kenichiro Yoshida, Ryan‘ı küresel COVID salgınının ortasında PlayStation 5‘in piyasaya sürülmesini yönettiği için övdü ve cihazın şu anda SIE‘nin şimdiye kadarki en başarılı konsolu olma yolunda ilerlediğini belirtti.

Jim Ryan‘ın ayrılışından sonra Hiroki Totoki, 1 Nisan 2024’te Sony Group Corporation‘ın başkanlığı, COO’luğu ve CFO’luğu görevlerinin yanı sıra SIE‘nin geçici CEO’su olarak sorumluluk üstlenecek. Şirket, Totoki‘nin PlayStation‘ın geleceğinin bir sonraki bölümünü tanımlamaya yardımcı olmak ve Sony Interactive Entertainment için bir sonraki patronu bulmak için yönetimle birlikte çalışacağını duyurdu.

Western Digital, Avuç İçi Oyun Cihazları İçin Daha Fazla Kapasite Sunuyor

Görüntülenmeler:
97
İlgili Kategoriler
PlayStation
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com