Kategoriler

Steep İncelemesi

Kış oyunları Misafir Çocuğundan sorulur. Ubisoft’un yeni spor oyunu Steep’i inceledik. Kayak, snowboard, wingsuit hepsi var!

Kayak, snowboard falan bunlar az da olsa ilginizi çekmişse kesin PS2 zamanında SSX oynamışsınızdır. O zaman Steep oldukça ilginizi çekecek. Açıkçası kesintisiz takipçisi değilim ancak kayak ve snowboard ile ilgili bir olay gördüğüm zaman dönüp bakıyorum. Çocukken çok fazla olmasa bile kayak (ski) ve kar kayağı (snowboard) ile haşır neşir olmuşluğum (Düştüm tabii ya düşmez miyim, ancak çok zevkli 😀 ) var. Haliyle zamanında SSX ile de ekran başında bolca vakit geçirmiş eğlenmiştim.

Hatırladığım kadarıyla SSX kadar eğlenceli ve kaliteli bir kış sporları oyunu da gelmedi şimdiye kadar. Hep “abi SSX vardı hatırlar mısın? Gelmedi onun gibisi” diye konuşurduk. Ancak şimdi Steep var. Her ne kadar Steep tam bir SSX olmasa bile gerçekçilik ve arcade olmanın arasındaki ince çizgiyi gayet güzel yakalamış bir oyun.

Oyunda açık dünya olarak nitelendirebileceğimiz kocaman haritanın belli yerlerinde paraşütle (paraglide), kar kaykayı (snowboard) ile, wingsuit ile karlı dağların tadını çıkartıyoruz.

Rakiplerimizi belirli puan ya da süreler ile geçmeye çalışıyor. İstersek onlara meydan okuyabiliyor (Challenge) ve kapışabiliyoruz. Bu arada bir yarışmada ilk sıraya yerleşirseniz (hatta ilk üç) adımız lider tablosunda yer alıyor ancak birisi bizi geçerse oyun bizi uyarıyor ve gidip tekrar liderliğimizi geri almak için yarışmamız gerekiyor.

Her oyunun olmazsa olmazı kişiselleştirme Steep’te de var. Oyunun “Steep Credits” adı verilen para birimi ile karakterimize çeşitli kostümler ve aksesuarlar alabiliyoruz.

İsterseniz daha ayrıntılı inceleme için sizi Misafir Çocuğu serimizin Steep konulu videosuna davet edeyim.

Eski Efsaneler Ölmez – Star Wars: Rogue One İzlemek

Görüntülenmeler:
9
İlgili etiketler:
· · · · · · ·
İlgili Kategoriler
İncelemeler · Oyun İnceleme · PC · PlayStation · Video
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com