Kategoriler

Yeni DualSense Edge Videosu, Tasarım Hikayesini Anlatıyor

Dualsense Edge

Sony Interactive Entertainment, DualSense Edge kontrolcüsünün tasarım sürecini detaylandıran yeni ‘Tasarım Hikayesi‘ videosunu YouTube‘da yayınladı. Sony‘deki ekip, orijinal DualSense kontrolcüsünün tasarımını ve PlayStation 5 için çıkacak olan DualSense Edge için yapılan iyileştirmeleri anlatıyor.

Sony, geçtiğimiz Ağustos ayındaki Gamescom 2022‘de DualSense Edge kontrolcüsünü tanıttı. Yeni kontrolcü; dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler ve yerleşik bir ivmeölçer ve gyroscope gibi temel DualSense özelliklerini koruyor. DualSense Edge, eşlenebilir arka düğmeler, değiştirilebilir analog çubuk başlıkları ve özelleştirilebilir girişler dahil edilerek temel tasarımı geliştirdi.

Şirket, PS5 için DualSense kontrolcü ve ilgili oyunlar hakkında geri bildirim toplamak için profesyonel oyuncularla röportajlar yaptı. Sony donanım mühendisliği direktörü Masaho Morita‘ya göre, bu görüşmelerden elde edilen sonuçlar, çok çeşitli yeteneklere sahip bir kontrolcü olan DualSense Edge‘in geliştirilmesini başlattı. Sony donanım tasarımı sanat yönetmeni Daisuke Kurihara, Edge‘i tasarlamanın ve geliştirmenin zorluklarından birinin, kontrol cihazının dışına ek özelleştirme özelliklerini uygulamak olduğunu belirtiyor. Tasarım ekibinin, kontrolcünün PS5 oyuncularının ellerine de rahatça sığmasını sağlaması gerekiyordu. Tasarım sürecinde ekip, oyuncular tarafından şu anda neyin tercih edildiğini anlamak için çubuk kapaklarının, düğmelerin ve diğer denetleyici bileşenlerinin şeklini araştıracaktı. Şirket içi kullanıcı testleri, yeni DualSense Edge‘i oluşturmaya yönelik bu çabaya yardımcı oldu. Saatlerce süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sonucunda, Microsoft‘un Xbox Elite Wireless Controller Series 2‘ye rakip olabilecek yüksek performanslı bir kontrolcü ortaya çıktı.

DualSense Edge, orijinal DualSense‘e kıyasla daha kısa pil ömrüne sahip, ancak yeni özellikler, rekabetçi oyuncuların almaya istekli olmasını sağlayabilir. Edge, 26 Ocak 2023‘te 199,99$ fiyatla piyasaya sürülecek.

Xbox Mini Controller Hoodie ile Kontrolcünüz Üşümesin!

Görüntülenmeler:
29
İlgili Kategoriler
Konsol · PlayStation
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com