Kategoriler

AGON by AOC, 32 inçlik AG325QZN/EU Oyun Monitörünü Piyasaya Çıkarıyor

AGON AG325QZN/EU

Dünyanın önde gelen oyun monitörü ve IT aksesuarları markalarından AGON by AOC, AGON 5 oyun monitörü serisinin bir sonraki modelini duyurdu. 31.5 inçlik (80 cm) AGON AG325QZN/EU göz alıcı 240 Hz yenileme hızında çalışabilen, Hızlı VA paneline sahip. 3000:1 kontrast oranı, derin siyahları, zengin renkleri ve DisplayHDR 400 sertifikası ile, AG325QZN/EU kendine hayran bırakan görseller sunuyor. 1 ms GtG’ye çıkabilen hızlı tepki süresi ve 0.5 ms MPRT’si ise bu modelin rekabet dolu şampiyonluklar için yapıldığını gösteriyor. Etkileyici ölçüsü sayesinde, AG325QZN/EU, büyük gaming istasyonlarından kanepeden oynanan oyunlara ya da ayrı simülatör kurulumlarına kadar geniş yelpazede kullanımı mümkün kılıyor.

Her ne kadar FPS espor oyuncuları, tek seferde olup biten bütün aksiyona daha iyi odaklanabilmek için, daha küçük ölçülü ekranları (27 inçlik ya da hatta 24 inçlik) tercih etseler de, espor ve rekabetçi oyunlar tüm oyun çeşitlerini kapsadığından, burada 32 inçlik bir ekran daha mantıklı olabilir. Aksiyon/RPG oyunları, yarış oyunları, dövüş oyunları, gerçek zamanlı ve sırayla oynanan strateji oyunları ya da simülasyon oyunları, bunların hepsi, ince ayrıntıları daha iyi görüntülemek ve oyuncuyu aksiyona daha iyi katmak için daha geniş bir ekran ölçüsünden daha fazla faydalanırlar.

AG325QZN/EU gibi 31.5 inçlik bir ekran, bir yandan daha fazla ekran alanı sunarken yaygın 16:9 görüntüleme oranını koruyarak, oyuncuların ekrana uyum sağlamalarını kolaylaştırır. AGON AG325QZN/EU modelinde bulunan QHD çözünürlük (2560×1440), zengin ayrıntılar ve yüksek kare hızları için ideal bir çözünürlük. Örneğin 4K ile karşılaştırıldığında, modern GPU’lar pek çok oyunda QHD çözünürlük üzerinde 240 fps’yi daha kolay elde edebilir ve böylece daha ilk günden oyuncuların yüksek yenileme hızlarından yararlanmalarını sağlar. Üstelik yüksek yenileme hızının ve yüksek çözünürlüğün bir arada bulunması sayesinde, AG325QZN/EU oyunculara yıllarca hizmet verebilecek, uzun ömürlü bir gaming ekranıdır.

Hızlı Aksiyon, Hızlı Yanıt

AG325QZN/EU, hızlı piksel geçiş süreleri (1 ms GtG’ye kadar çıkabilen) ve düşük piksel devamlılığı (0.5 ms MPRT) sunan, aralarından istenilenin seçilebileceği farklı overdrive (hız aşırtma) seviyeleri olan, Hızlı VA paneline sahiptir, böylelikle oyuncular hayalet görüntü içermeyen bir deneyim için monitörün yanıt verebilirliğini kendi zevklerine göre ayarlayabilirler. Adaptive-Sync desteği ise her iki büyük GPU platformu üzerinde de yırtılma ya da tutukluk içermeyen bir oyunu garantiler. Bir 60 Hz monitörde, kullanıcı her 16 ms’de bir yeni bir kare görürken, 240 Hz yenileme hızına sahip bir monitörde ise bu sayı 4 ms’ye düşer. Kareler arasında yalnızca kısa bir süre olduğunda, oyuncular oyuna daha fazla dahil olduklarını ve “bağlandıklarını” hissederler, bu da onları rakiplerin aksiyonlarına daha hızlı yanıt verebilmelerini ve nihayetinde rekabeti kazanmalarını sağlıyor.

Çok Yönlü ve Esnek

Oyun oynanan saatler dışında, 31.5 inçlik büyük ekran ölçüsü, günlük görevlerin halledilmesi için bu monitörün bir üretkenlik canavarı gibi çalışmasını sağlar. Geniş ekran alanı, kullanıcıların eş zamanlı olarak çok sayıda uygulama penceresini açıp üzerinde çalışabilmelerine olanak tanır. VESA DisplayHDR 400 sertifikası sayesinde, AG325QZN/EU videolarda ve oyunlarda HDR içeriği gösterebiliyor. Ayrıca 400 nit pik parlaklık ve geniş görüntüleme açıları ile de (178/178°), bu monitör aynı zamanda aydınlık iç ortamlarda kullanım için de uygun. 4 portlu bir USB 3.2 hub ve kişisel bilgisayara giden bir upstream USB port da modele dahil olduğundan kullanıcılar çevre birimlerini doğrudan monitöre bağlayabilirler ve bu da yayıntıyı azaltıyor.

Tıpkı diğer AGON 5 modellerinde olduğu gibi, AG325QZN/EU modeli de çok ince çerçevelere ve sağlam bir metal ayağa sahiptir ve modelin zarif, açılı bir tasarımı var. Eğme (-5/23°), yükseklik (150 mm), sağa sola dönme (-20/20°) ayarlarına sahip ergonomik ayağı ve pivot (90°) oryantasyonu her kullanıcı ve her durum için rahat bir kullanım sunuyor. AGON AG325QZN/EU, Mart 2023’ten itibaren 14599 TL üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyatından piyasada bulunabilecek.

AGON by AOC Monitör ve Çevre Birimlerini Yönetmek için Tek Uygulama: G-Menu

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Masaüstü · Monitör
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com