Kategoriler

Asus H97-PRO GAMER Anakart İncelemesi

Yeni bir Asus anakartla karşınızdayız sevgili Fragtist takipçileri. Yalnız bu anakart, H97-PRO GAMER, biraz farklı bir konsepte sahip. Birazdan açacağım elbette, ancak şunu baştan söyleyebilirim sanırım: Asus H97-PRO GAMER, uygun fiyatlı bir oyuncu anakart.

Hem tasarım olarak, hem de barındırdığı özel Asus özellik ve teknolojilerle H97-PRO GAMER, pek çok oyuncuyu tatmin edecek bir pozisyonda duruyor. Aslına bakacak olursanız kart, tam kıvamında bir oyuncu. Asus’un, alınabilir seviyede tutmak için pek çok “lüks” özelliği kırptığı ve H97 çipsetini kullandığı özel bir sürüm.

Öncelikle kartın tasarımıyla ve üzerinde neleri barındırdığıyla başlayalım arkadaşlar. Sonra ufak ufak diğer özelliklerine girer, teknik özelliklerden bahseder ve yazıyı kapatırız. Haydi o zaman…

asus-h97-pro-fragtist-6

TASARIM, KARTIN ÜZERİNDEKİLER
H97-PRO GAMER, ROG ailesine mensup kart değil; ancak bu durum, kartta kırmızı, siyah ve gri renklerin kullanımına da engel değil tabi. Asus da bu renkleri kullanmış ve kartın diğerlerinden –farklı- bir ürün olduğunu göstermiş. Bu birinci söyleyeceğim şey.

Anakartın üzerinde biraz göz gezdirdikten sonra direkt olarak göze çarpan ikinci farklılık ise, sol altta karşımıza çıkan SupremeFX ses çözümü. SupremeFX kalkan, ELNA premium ses kapasitörleri ve kulaklık amplifikatörünün yanı sıra üründe, Sonic Radar II desteği de var. Kısacası bir oyuncunun ses konusunda isteyeceği pek çok şeyi veriyor Asus H97 PRO GAMER.

Nedense Sonic Radar deyince aklıma gelen bir diğer oyuncu dostu uygulama GameFirst de aklıma geliyor. Ve evet; GameFirst II desteği de var H97-PRO GAMER’da. Son olarak uygun fiyatlı anakartlarda pek fazla karşımıza çıkmayan M.2 Socket 3 desteği de mevcut. Kullanmayı düşünenler varsa,

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com