Kategoriler

BenQ XL2430T Oyuncu Monitörü İncelemesi

Daha geçtiğimiz gün yeni bir monitör incelemiştik; ancak o sırada, ofisimizde konuk olan bir diğer monitör daha vardı. BenQ’dan gelen bu monitör, bir oyuncu monitörü ve XL2420T’nin kardeşi. Peki kendini bize beğendirebildi mi?

Her birinin cevabını bu incelemede bulacaksınız, merak etmeyin. Ancak ilk etapta şunu söylemeliyim ki BenQ, bir oyuncunun pek çok ihtiyacını karşılayan bir monitör üretmiş (ki BenQ’nun oyuncu monitörlerini her daim beğenmişimdir. -Mert). Elimizde fiziksel, yazılımsal ve donanımsal olarak tamamen oyuncular için optimize edilmiş bir ürün duruyor.

O zaman, monitörün tasarımını anlatarak başlayalım dilerseniz.

fragtist-inceleme-benq-xl2430t-9

TASARIM
“Oyuncu” donanımlar deyince, akla genelde iki renk geliyor: Kırmızı ve siyah. Pek çok firma, oyuncu ürünlerinde kırmızı ve siyah rengi kullanıyorlar. Elbette başka renkler kullanan firmalar/ürünler de mevcut; ancak bu konuda baskın olan renkler genelde kırmızı ve siyahtır.

BenQ’nun bu monitörü de, geleneği bozmamış. Siyah monitör, sahip olduğu kan kırmızısı detaylarla birlikte  özel bir ürün olduğunu ilk etapta kullanıcıya hissettiriyor. Öncelikle bunu bir kenara koyalım. Gayet düz ve estetik bir çizgiye sahip olan XL2430T’nin çerçevesi de bir parmak genişliğinde. Üzerinde yalnızca BenQ logosu ve kontrol tuşları bulunuyor. Evet; bu monitörde dokunmatik panel mevcut değil. Burada en önemli şey kullanım kolaylığı olduğundan, bu konuya pek takılmıyorum; ki monitörün kullanımı, bu konuda oldukça rahat. Hele ki yanında gelen kablolu uzaktan kumanda, işleri çocuk oyuncağına çeviriyor diyebiliriz. Birazdan bu kumandaya da değineceğim.

Oldukça şık (ve alüminyum) bir kaide ve ayak ikisine sahip olan ürün, sol yan kısmında ilginç bir özelliğe de yer veriyor: Kulaklık tutacağı. Dilediğimiz zaman bu tutacağı yerinden çıkarabiliyor, dilediğimiz zaman da kasa içerisinde gizleyebiliyoruz. Oldukça pratik ve gözlerden ırak olmasıyla dikkatimizi çektiğini söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız şu incelemede, “Şu USB’leri mantıklı bir yere koysa artık üreticiler.” gibisinden bir şeyler söylediğimi hatırlıyorum. Keşke başka bir şey isteseymişim sevgili okur; cihazın 2 adet USB 3.0 bağlantı noktası, sol yan tarafta; neredeyse çerçeveyle aynı hizada konumlandırılmış. Bu da, kullanımı oldukça kolaylaştıran bir şey! Teşekkürler BenQ diyorum. Ses giriş çıkışları da burada; onu da belirtmiş olalım.

fragtist-inceleme-benq-xl2430t-8

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com