Kategoriler

Corsair Special Edition White Graphite 600T İncelemesi

Kutusundan çıkartır çıkartmaz beyaz ışığıyla gözünüzü alacak Corsair Special Edition White Graphite 600-T, daha ilk bakıştan sağlam bir oyuncu kasası olduğunu belli ediyor. Yapımında çelik ve oldukça kaliteli mat beyaz plastiğin (ABS plastik) kullanıldığı kasaya şöyle bir alıcı gözüyle bakarsanız, biri üstte, biri altta olmak üzere iki adet beyaz LED’li 200mm’lik fan dikkatinizi çekecek ilk başta. Bu ikisi haricinde, bir 12mm’lik fan da kasanın arkasında bulunuyor. Eh, bu kadar fan takınca, içerideki hava akımı da oldukça yeterli oluyor tabii. Yine de yetmez derseniz yan pencereyi çıkartarak, kasanın içerisinden çıkan ızgara sayesinde 4 adet 120mm’lik fan takabilmek gibi bir şansınız da mevcut. Daha da ciddi soğutma çözümlerine başvurmak isterseniz toptan su soğutmaya yönelmek de seçenekleriniz arasında. Kasanın tamamen toz filtreli olduğunu ve bu toz fitrelerinin kolayca yerinden çıkarılabildiğini de eklemekte fayda var. Kasanın üstünde ön tarafta, 4 adede kadar fanı kontrol edebildiğimiz yuvarlak fan kontrolcüsü, açma kapama ve yeniden başlatma tuşları tuşu, 4 adet USB 2.0, 1 adet USB 3.0, 1 adet FireWire ile kulaklık ve ses girişleri bulunuyor.

Fragtist-Corsair Special Edition White Graphite 600T-1

Eğer sıkça kasanın içini açan birisiyseniz yan kapakların mandallarından tutup çekerek kolayca açılabildiğini öğrenmek yüzünüzü güldürecektir. Kasanın içi siyaha boyanmış ve son derece ferah. Güç kaynağının tabana monte edildiği 600T’ye, 8 adet PCI kart, 6 adet 3.5” ya da 2.5”lik sabit disk ve 4 adet 5.25”lik optik sürücü takabiliyoruz. Tornavida gerektirebilecek olan tek durum PCI kartların montajı sırasında ortaya çıkıyor, onun dışında her şeyin söküp takması inanılmaz basit ve güvenli.

Corsair Special Edition White Graphite 600T, full-tower’ları aratmayacak tipte bir mid-tower kasa olmuş. Yer sorunu ya da hava akımı konusunda problem yaşamayacağınız bir kasa arayışı içerisindeyseniz tam da yerine geldiniz…

Görüntülenmeler:
8
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Kasa · Masaüstü
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com