Kategoriler

Intel DZ77GA-70K

Yine Türkiye’de sadece Fragtist’te.Intel DZ77GA-70K anakart ve Intel® Core™ i7-3770 işlemcisi bir arada.Intel’in son kullanıcılara yönelik SSD satışı olduğunu biliyordunuz. Peki, Intel’in oyunculara özel anakartları olduğunu biliyor musunuz?

İşlemci tarafında oldukça güçlü olan Intel’in anakart tarafında da son kullanıcıya yönelik ürünleri olduğunu çoğumuz bilmez. Partnerleri yani Asus, Gigabyte, MSI vb güçlü markalar reklamlarla kendi isimlerin önplana çıkartsa da Intel bu tarafta sessiz kalmayı tercih etmiştir. Ama bu sessizlik tabii ki Intel’in kötü ürünler çıkarttığı anlamına gelmiyor. Tam tersine. Elimizdeki DZ77GA-70K modeli Intel’in Extreme yani uç serisine dahil olan bir anakart ve extreme olduğunu sadece soğutucusunun üstündeki kuru kafadan anlamıyoruz. Burada pazarlamadan daha ötesi var! OEM ürünler üreticisi olarak bildiğimiz Intel’in overclock alanında rakipleriyle kapıştığını biliyor muydunuz? İşte Extreme serisi veCore i7 Extreme işlemciler aslında bu yüzden var. Fragtist Test Merkezi’nde biz bu iki ürünü birden, yani hem Intel’in Extreme serisine sahip bir anakartı hem de aynı seriden bir işlemciyi aynı anda test ediyoruz! Bakalım Intel bu tarafta nasıl bir iş çıkartmış.

Öncelikle Intel’in rakiplerine nazaran bu alanda biraz daha ağır adapte olduğunu söylemeliyim. Lakin rakipleri çoktan bu yolda ilerlemişken Intel arka tarafa şimdi el atmış. Elimdeki Intel’in ilk UEFI BIOS’lu anakartı. Intel’in arayüzü gerçekten çok iyi, overclock yapmak çok kolay, menü tasarımı harika. en acemilerin bile çok kolay adapte olabileceği bir BIOS. Hani geç kalınsa da ortaya çok çok iyi bir iş çıkmış. BIOS’a çok kısa sürede adapte oluyor ve aradığınızı çok kolayca bulabiliyorsunuz.

Öncelikle anakartın temel özelliklerinden bir bahsedelim:

Desteklenen işlemci soketi LGA 1155
Bellek 4 x DDR3, en fazla 32 GB
Genişleme yuvaları 3x PCIe 3.0/2.0 x 16 (16x0x+ veya 8x8x4)
2x PCIe x1
2 PCI
Depolama 4x SATA 3, 4x SATA 6, 1x eSATA 6
USB 8 USB 3.0 ve 8 USB 2.0
Ses Realtek 8 Kanal
LAN Dual Intel Gigabit Ethernet
WLAN 802.11 b/g/n, Bluetooth desteği

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
69
İlgili Kategoriler
Anakart · Donanım İnceleme · Masaüstü
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com