Kategoriler

BenQ RL2240HE 21.5″W Oyuncu Monitörü İncelemesi

Eğer bu sıralar Fragtist ofisine gelirseniz, etrafta takılan başıboş monitörlerle karşılaşabilirsiniz. Son zamanlarda etrafımız o kadar monitör doldu ki… Test sistemi monitörlerimiz, firmaların inceleme için gönderdiği monitörler, eski monitörler, Burak’ın taşınma vesilesiyle evden alıp getirdiği monitörler derken, Fragtist ofisinde adın atacak yer kalmadı. Kurtarın bizi! Herşeye rağmen tüm oyunlarımızda ve testlerimizde bize eşlik eden, Test sistemini monitörümüz BenQ RL2240HE’yi tanıtım vakti gelmişti.

fragtist-inceleme-benq-rl2250he-3

TASARIM
BenQ RL2240HE, firmanın oyuncular için (daha çok RTS oyuncular için) tasarladığı bir monitör. Tasarım olarak da farkını hissettiriyor zaten; parlak sarı arka kısmı, piyano siyahı ön yüzü, mat kaidesi ve yine piyano siyahı kaide ayağıyla birlikte monitörün, sade, şık ve bütünlüklü bir tasarıma sahip olduğunu söylemek mümkün. Göz alıcı, mükemmel bir tasarıma sahip değil; ancak kesinlikle, masanızda duruşuyla bile fark yaratıyor kendisi. Tasarım konusunda beklentilerimizi veriyor bu monitör.

Çerçevenin sol altında “HDMI”, “SensEye 3” ve “LED” ibareleri yer alıyor. Böylece monitör konusunda ufaktan teknik detayları almaya başlıyoruz. Orta alt kısımda marka logosunu; sağ üst kısımda model numarasını, sağ alt kısımda ise alt alta dizilmiş yuvarlaklar görüyoruz. İlk bakışta burası dokunmatik bir panel gibi görünse de, biraz daha yaklaşında detaylar ortaya çıkıyor: Sağ yanda bulunan saru çerçeve üzerinde fiziksel tuşlar mevcut. En altta da monitörün açık olup olmadığını gösteren yeşil bir LED.

Arka sarı kapakta da BenQ logosu ve baloncuklar şeklinde tasarlanmış havalandırma ızgarası yer alıyor. Bu tür ufak ayrıntılar, monitörün boyutunu da (21.5″, 401 x 525 x 183mm) düşününce karşımıza şirin bir ürün çıkmasını sağlamış. Kimi oyuncu monitörleri gibi profesyonel ve otoriter bir havası yok; ancak şirin ve sempatik bir monitör RL2240HE. Görür görmez kanınız kaynıyor hemen! Giriş çıkış bağlantıları da, kendisinden beklenenleri veriyor. Arka kısımda VGA, DVI, HDMI ve kulaklık çıkışı mevcut. BenQ, monitöründe herhangi bir USB bağlantısına yer vermeyi tercih etmemiş.

3.2kg ağırlığında olan monitörün tasarımı, genel olarak böyle. Malzeme kalitesi de ucuz hissettirmiyor. Şimdi, teknik özelliklere geçelim:

fragtist-inceleme-benq-rl2250he-8

1 2 3

Görüntülenmeler:
156
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · İncelemeler · Monitör
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com