Kategoriler

Philips G-Line 27″ 144Hz Monitör (272G5) İncelemesi

Fragtist’e gelen en gelişmiş monitörlerden biriyle karşınızdayız arkadaşlar. Gerek tasarımı, gerek özellikleri, gerekse performansıyla oldukça beğendiğiniz bu monitörün ismi, başlıkta da gördüğünüz üzere Philips G-Line 27″ 144Hz (272G5).

Her birimizin en az bir Philips monitörü olmuştur diye düşünüyorum. Özellikle CRT’li monitör zamanlarında, yaygınlığından ötürü Philips’i bilgisayar markası zanneden bile vardı (şaka değil, bunu gözlerimle gördüm). O nedenle bu markanın yeri, bizde başkadır; her ne kadar bugüne kadar el değiştirmiş olsa da…

Neyse, nostaljiye girmeye fazla lüzum yok. 2015’teyiz; o zaman biraz bu yıldan ve bu yılın teknolojileriyle bezenmiş olan Philips G-Line 272G5’ten bahsedelim. Haydi bakalım.

TASARIM
Kutudan üç parça şeklinde çıkan monitör, birleştirildiğinde tank gibi masaya kuruluyor maşallah. Bir oyuncu monitöründen ziyade, tasarımcıların vs. kullandığı profesyonel bir monitör havası var daha çok kendisinde. Peki bu kötü bir şey mi? Kesinlikle hayır!

Öncelikle malzeme kalitesinin üst seviye olduğunu söylemeliyim. Mat plastik çerçevenin alt kısmı, fırçalanmış alüminyum tasarımlı bir bara sahip. Yumuşak çizgilerle Philips yazısının olduğu kısımda kalınlaşan bu parça, monitörün sağına ve soluna incelmiş şekilde uzuyor. Sol alt kısımda bulunan “NVIDIA G-SYNC 144Hz” ibaresi, monitör hakkında çok büyük bir bilgi veriyor zaten. En azından bunun bir oyuncu monitörü olduğunu, çok net bir şekilde anlamış oluyoruz bunu görünce. Sol üst kısımda “272G” ibaresi, sağ alt kısımda da dokunmatik menü panelleri bulunuyor. Buradaki beyaz LED de gayet güzel görünüyor diyebilirim. Çerçevenin biraz kalın olması, az önce değindiğim profesyonel monitör havasını artıran bir şey; ancak kimi kullanıcıların canını sıkabilir. Zevk meselesi sonuçta. Ofiste kullandığım monitörün incecik bir çerçevesi olduğundan, ilk etapta yadırgadım ben mesela; ama kullandıkça alışıyor insan.

Tasarım konusunda söyleyecek daha fazla bir şey yok… Resimlerinden gerekli çıkarımları siz de yaparsınız zaten. Arka bağlantı noktalarına da teknik özelliklerde değiniriz.

fragtist-inceleme-philips-g-line-27-144hz-2

1 2 3

Görüntülenmeler:
24
İlgili Kategoriler
Donanım · Donanım İnceleme · Monitör