Kategoriler

NVIDIA’nın RTX Super Serisi Neler Sunuyor?

NVIDIA’nın AMD’ye bir karşı hamle yapması gerekiyordu. İşte bu karşı hamlenin adı RTX Super. Ayrıntılar dosya konumuzda.

 

Geçtiğimiz günlerde hem ekran kartı hem de işlemci piyasasında hareketli anlara şahit olduk.  Özellikle AMD tarafından gelen bu hareketlilik yeni nesil Ryzen işlemcilerle birlikte RX 5000 serisi Radeon grafik kartlarının da tanıtılmasıyla hız kazandı. Orta-üst segmente denk gelen yeni modeller pek tabii NVIDIA’nın da bir karşı hamle yapmasına sebep oldu. İşte bu karşı hamlenin adı RTX Super.

Süper olan ne?

RTX Super modeller, esasen Turing mimarisi taşıyan ve Ray tracing çekirdekleri ile güçlendirilmiş son nesil RTX 20 kartlarının, TDP değerleri dahil, bir miktar hızları yükseltilmiş versiyonları olarak karşımıza çıkıyorlar. AMD’ye cevap amacıyla son dakika hamlesi olarak karşımıza çıkan bu “Super” kartlar esasen tüm seviyedeki NVIDIA kartlarını hatırı sayılır bir biçimde güçlendiriyor. Diğer yandan normal kartların fiyatlarından satıldıkları için genel bir indirim yapılmış etkisi de olmadı değil. 

İşin açıkçası yeni Super kartların performans artışı dudak uçuklatacak türden değil ama buna rağmen fiyat artışının yaşanmamış olması ödediğimiz ücret başına performansı artırdığı için dikkate alınması gereken bir durum. NVIDIA bu taktikle AMD karşısında elini daha fazla sağlamlaştırmak isterken bir yandan da RTX kartların piyasada beklenen etkiyi yaratamamasının üstesinden gelmeyi amaçlıyor.

ASUS Republic of Gamers, Yeni Aura Creator Yazılımını Duyurdu

1 2 3 4 5

Görüntülenmeler:
24
İlgili Kategoriler
Donanım · Dosya Konusu · Ekran Kartı · Masaüstü · PC · Rehber
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com