Kategoriler

SanDisk SSD Extreme İncelemesi

Bir SDD furyasıdır gidiyor. Tamam SSD’nin avantajları var ama fiyatları daha düşmeden kimsenin bunlara mekanik diskler kadar kolayca kavuşamayacağı da bir gerçek. Okuma-yazmada üstün performanslarıyla oyunlarda ekstra FPS sağlayan, işletim sisteminin açılışını hızlandıran SSD’ler, bilgisayar toplayacakların mutlaka göz önünde bulundurması gereken bir bileşen olarak, şu aralar adlarından çok söz ettiriyorlar.

SanDisk’in SSD Extreme’i de; saniyede 550 mb okuma hızı ve yazmada da saniyede 520 mb hızı özelliği ile sisteminizi adeta şahlandıracak.

EXTREME ADI GİBİ İDDİALI

SanDisk SSD Extreme, SATA3 desteğine sahip. Bildiğiniz gibi 7200 RPM dönüş hızına sahip mekanik hard disklerden, kat kat üstün performans sağlayan SSD, içinde hareketli herhangi bir parça bulundurmadığından dolayı, darbe ve titreşimden etkilenmiyor. Bu sayede de, veri kaybı riskini minimuma indiriyor. Ayrıca SSD, NCQ; “Dahili Komut Sıralaması” özelliğine sahip. Bu sayede verilerimiz hard diskte, A-Z’ye bir indeksle sıralanıyor. Hard disk; A-Z’ye giderken birine gidip, diğerine bekleme yapmıyor. İki işi paralel olarak aradan aynı anda çıkarıyor.

Bizim incelediğimiz SanDisk SSD Extreme 120 GB’lıktı. Açıkçası test sisteminde hiç sökmek istemedik. Fiyatların biraz daha düşmesini beklemek taraftarıyım. Şu anda hala el yakıyorlar. Eğer bütçeniz varsa Sandisk iyi bir seçim. Ama yoksa acele etmeyin. Çünkü bir defa keyfini alınca fena halde alışıyorsunuz.

Görüntülenmeler:
21
İlgili etiketler:
· · · · ·
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Masaüstü · SSD
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com