Kategoriler

WD My Cloud NAS İncelemesi

Pek çok dosyamızı artık internette tutar olduk. Bu da, evimizdeki ya da işyerimizdeki bilgisayarımıza olan bağımızı oldukça azaltan bir şey. Herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde işimizin düşebileceğini düşündüğümüz belgeleri bulutumuza atıyoruz, daha sonra telefonumuz ya da tabletimizle şıp diye erişiyoruz. Bundan büyük rahatlık olabilir mi?

Buraya kadar işler çok iyi… Ancak kimi sorunlar da tam bu noktada baş gösteriyor. Birincisi, bulut depolama servislerinin kapasiteleri az gelebiliyor. Şu anda 50GB’a kadar bir depolama alanını bedava elde edebiliyoruz; ki bu da aslında düz bir kullanımda gayet yeterli bir rakam, doğruya doğru. Ancak herkesin bu servisleri kullanım alanı farklı. Diyelim ki bir durumdan ötürü TB’ların konuşulduğu bir servise geçeceksiniz, o boyutta bir hizmete ihtiyacınız var. İşte o zaman aylık/yıllık ödenecek miktarlar ortaya çıkıyor ki, bunlar da çok azımsanacak değerde değiller.

Bir diğer sorun da, güvenlik mevzusu. iCloud hack’lendi mesela, öyle veya böyle. Sonra Dropbox hakkında bir hack muhabbeti döndü. Google, Drive’ında bulunan bir dosyadan ötürü kullanıcısının birini tutuklattırdı bir ara (olay kullanıcının çocuk pornosu barındırması hakkındaydı ve Google haklıydı burada. Ancak ya kullanıcı haklı olsaydı? Hem Google, kullanıcısının gizliliğini hiçe saymış olmadı mı böylelikle? 1984’e bağlamak istemem ama maalesef gidişat o yönde gibi). Tüm bunlar, insanların bulut depolamaya olan güvenlerini sarsan şeylerdi. Peki ne yapmalı?

İşte şimdi, kendi bulutunuzu kurmanız konusunda sizlere bir iki şey anlatacağım. Buyrun WD My Cloud incelememize.

1 2 3 4

Görüntülenmeler:
22
İlgili Kategoriler
Donanım · Donanım İnceleme · Masaüstü
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com