Kategoriler

Bir Akıllı Saat Almadan Önce Bu Yazıyı Okuyun

Yaklaşık bir buçuk aydır Samsung Gear Fit’le yaşıyorum. Saat Fragtist’e incelemeye geldiğinden bu yana günlük hayatımda kolumdan neredeyse hiç çıkartmadım.

Bildiğiniz gibi inceleme ürünleri bizim gibi yayınlara gelir ve en fazla iki hafta kaldıktan sonra ürünleri geri göndeririz. Bu defa Samsung’un halkla ilişkiler ajansından bende daha uzun kalmasını rica ettim ve sağolsunlar beni kırmadılar. Çünkü devamlı hayatımızda olan bu ürünlerle ilgili sorunlar özellikle ürünü uzun süre kullandığımız zaman ortaya çıkıyor. Ben de bu ürünle ne gibi sorunlar yaşayacağımı ve aslında pratikte ne kadar kullanacağımı görmek istiyordum. 

Gear Fit’in teknik ve dataylı incelemesini buradan okuyabilirsiniz. Bu yazının amacı ise tamamen günlük yaşamda saatin bana ne gibi katkıları olduğunu anlatmak. Çünkü gerek Gear Fit gerekse diğer teknolojik ürünler parlak kampanyalarla vs anlatılıyor ama satın aldıktan sonra bir çok özelliğini kullanmıyoruz. Yani parasını verdiğimiz şeyden çok daha az yararlanıyoruz.

Öncelikle Gear Fit’in tasarımı sayesinde oldukça dikkat çektiğini rahatlıkla söyleyebilirim. Saati kolumda gören kim olursa olsun saatle ilgili bir sürü soru sordu ve ben de saati seve seve onlara anlattım. Çünkü ekranında oynamak gerçekten çok keyifli. Yani saat prestij anlamında size fazladan bir puan katıyor. Özellikle küçük kızım için bu saat harika bir oyuncak oldu. Saatin ekranı karanlık ortamlarda parladığı için bol bol koluma asılıp saati aşağıya çekerek ekranıyla oynadı. Çekmek demişken, saati koluma taktığımda en büyük korkum sadece iki minik metal parçayla plastik bileziğine tutturulan kısmının kolayca çıkacağı veya metal parçaların girdiği deliklerin uzun kullanımda çatlayıp ayrılacağıydı.

 

 

Saatin bileziği 22 kiloluk kızımın tüm asılmalarına bana mısın demedi. Bir defa bile yerinden ayrılmadı ve çatlamadı. Yani saat bu testten başarıyla geçti.

İkinci korkum, incelemesinde de yazdığımız üzere bu sıcak yaz aylarında bol bol terlediğimizden metal kısımlarının, özellikle de şarj kısmının oksitlenmesiydi. Çok sıcak geçen bu aylarda saat bol bol terle temas etmesine karşın hiç bir oksitlenme görmedim. Ayrıntıları resimlerde görebilirsiniz.

 

Elimdeki elektronik aletlerin özellikle ekranlarına çok dikkat ederim. Çizilmeye karşı itinayla davranırım. O yüzden burada benim sağlıklı bir veri ortaya koymam mümkün değil. Ekranı hiç çarpmadım veya sivri bir yüzeyle temas ettirmedim.
Saatle yaşadığım en büyük problem, ki buna problem denemez, kolumu kaldırdığımda ekranın otomatik olarak açılması gerekirken bu konuda zaman zaman tepkisiz kalmasıydı. Onu da üstteki düğmesine tek basışla hallettim ama gene de bu konuda tam not almasını isterdim çünkü bu çok keyifli bir özellik.

Samsung Gear Fit, dijital ekrana sahip olduğundan gece, yumuşak mavi ekranıyla çok rahat, gözünüzü almadan okunabiliyor.Menü geçişleri gayet hızlı ve kolay.
Gelelim saatin günlük yaşamımda tuttuğu yere:

1 2

Görüntülenmeler:
11
İlgili Kategoriler
Blog · Donanım İnceleme · Giyilebilir · İncelemeler · Mobil
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com