Kategoriler

Android Tabletinizde Olması Gereken 10 Uygulama

Android veya iOS fark etmez birçok tablet, hayatımızın bir parçası haline geldi. Bu yazımızda Android tabletinizde olması gereken 10 uygulamayı derledik.

Android veya iOS fark etmez birçok tablet, hayatımızın bir parçası haline geldi. Elimizden düşürmediğimiz tabletlerimizi, birçok uygulama ile süslüyor ve kendimiz için daha kullanışlı hale getiriyoruz. Bu yazımızda android tablet kullananlara özel uygulamalardan bahsedeceğiz.

Yorumlarınızı eklemekten çekinmeyin, listemizi genişletelim 🙂

Fragtist_Office_Suite

1. Office Suite 

Ofis yazılımlarının hayatımızdaki önemi malum. İşe/okula hazırlanan raporlar, saatlerinizi verdiğiniz sunumlar, günlerinizi harcadığınız projeler derken her anımızda görüyoruz onları. Office Suite ise boş zamanlarımızı değerlendirelim, dilediğimizde yazıp, dilediğimizde okuyalım, sunumdan önce son bir kontrol yapalım düşüncesiyle oluşturulmuş, mobil sistemlere özgü bir ofis programı. PDF de dahil olmak üzere birçok dosya uzantısına desteği, bol detaylı dosya düzenleme seçenekleri ve bulut desteğiyle kullanıcı dostu bir yapıya sahip. Programın ücretsiz sürümü sayesinde tüm temel ofis işlerinizi halledebilir, memnun kalırsanız 45.99’a satın alarak ekstra seçeneklere de erişebilirsiniz.

Fragtist_DU_Battery

2. DU Battery Saver

Bildiğiniz üzere tabletler büyük ekranlarından mütevellit, şarj konusunda bir hayli sıkıntılılar. Buna bir de düzenli olarak internette sörf yapmanız, kaliteli oyunlarda adam avlamanız gibi ekstralar da eklenince pil göstergesi neye uğradığını şaşırıyor tabii. Bizeyse elimizde şarj aleti, köşe bucak priz aramak kalıyor. Bataryanın hızlı boşalmasından yakındığımız sıralarda DU Battery Saver adında, niyetini direk belli eden bir program çıkıyor karşımıza. Arka planda çalışan uygulamaları düzenlemek, gerektiğinde tasarruf planına geçmek, kullanılmadığında enerji tüketimini minimumda tutmak gibi birçok yeteneği bulunan programımız tamamen ücretsiz. Bu ve benzeri işlemleri el ile yapmaya üşenenler içinse 6.64 gibi bir fiyata, programın yönetimini otomatiğe bırakmak mümkün.

Fragtist_Sworkit

3. Sworkit Kişisel Antrenör

Bilmiyorum hiç dikkat ettiniz mi, birçoğumuz modern yaşamın getirisi olan fazla kilolardan, sağlıksız beslenmekten ve düzensiz yaşamdan bir hayli şikâyetçi. Düzenli aralıklarla ayna karşısında tekrarladığımız “Abi göbeği ne salmışım ya, almış başını gitmiş!” türevi cümlelerin ardından gelen “Spora başlıyorum!” hedefi hep sapar ve bize de hep başka “Pazartesi”leri beklemek düşer. Bu klişe cümlelerden kurtularak spor eşliğinde sağlıklı yaşama ilk adımı atmak isteyenler içinse Sworkit yazılımı geliştirilmiş. Güç, Cardio, Yoga ve Esneme temalı yüzlerce egzersiz çeşidi programda yerini almış. Her bir egzersiz hareketi görsel ve seslerle desteklenerek, yanlış anlaşılmaların ve ufak da olsa sakatlıklar yaşanmasının önüne geçilmiş. Sworkit’in ücretsiz sürümü sayesinde, yüzlerce egzersizin yanında çeşitli çalışma programlarına erişmek, arkadaşlarınızla rekabet ederek sporu daha eğlenceli bir hale getirmek ve gelişiminiz takip etmek mümkün. Reklamlardan kurtulmak, antrenman kaydetme sınırını aşmak ve daha fazla içeriğe sahip olmak isteyenler içinse bir üyelik sistemi belirlenmiş. Fiyatıysa aylık 7.99 veya yıllık 52.99 lira.

Fragtist_ES_File_Manager

4. ES File Explorer/Manager

Başarı için ilk şart düzendir (Tabii bence.). İlla başarı olmasa da, en azından aradığını kolay bulmak için düzen önemlidir şüphesiz (Bak bu evrensel işte! Sonra kayboluyor çorabın teki…). Eğer hayatınızdaki düzeni, tabletinize de taşımak istiyorsanız, ES File Explorer sizin için biçilmiş kaftan! Tamamen ücretsiz olan ES File Explorer, basit dosya yönetim seçenekleri dışında FTP ve Bulut desteğiyle günlük yaşamı oldukça kolaylaştırıyor. Masaüstünden tabletteki dosyalara erişim, ön bellek temizleme, görev yöneticisi ve Root gezgini gibi çok sık kullanılmayan ama “Dursun, bir gün lazım olur.” tarzı birçok ekstra özelliği de bünyesinde barındırıyor. Tek tip tasarım sevmeyen kullanıcılar içinse birçok tema ve renk çeşidi sunulmuş. Reklamları kaldıran ve kişiselleştirme seçeneklerini bir hayli artıran PRO sürümüyse sadece 8.75 lira.

Fragtist_MX_Player

5. MX Player

E o kadar tablet aldık, film/dizi izlemezsek hiç olur mu! MX Player, tamamen ücretsiz olarak sunulan bir medya oynatıcı. Program beraberinde onlarca Codec ve onlarca alt yazı formatı desteğiyle birlikte geliyor. Uygulamanın, senkronizasyonu kaymış altyazılar için düzeltme, altyazı üzerinden sahne geçişi sağlama, görüntüyü bozmadan yakınlaştırma gibi birçok kullanışlı fonksiyonu da bulunuyor. Oldukça pratik ve kullanışlı bir arayüze sahip olmasıysa cabası. Reklamları kaldırmak dışında bir artısı bulunmayan PRO sürümü fiyatı ise 15 lira.

1 2

Görüntülenmeler:
9
İlgili Kategoriler
Dosya Konusu · Mobil · Oyun ve Uygulama · Tablet
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com