Kategoriler

Arabanızda Hız Yaparken Bu Aksesuarları ASLA Kullanmayın!

Direksiyon başındayken şu kuralları her zaman aklımda tutarım:

1- Araba kullanırken en önemli kural gözlerinizi yoldan ayırmamaktır. Ne olursa olsun, 1 saniyelik bir hata bile geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir.
2- Etrafınızdaki metal aksam ve aracınızın sağladığı konforun verdiği güvenlik duygusu sahte ve aldatıcıdır. Yüksek hız yapmanıza sebep olabilir ki, yüksek hız da felaketlere yol açar malumunuz (Intel vasıtasıyla aldığım ileri sürüş teknikleri dersine selamlar.)

Bugün bana bir basın bülteni geldi. İsim de vereyim; MobilCadde.com‘un uzman ekibinin hazırladığı bülten, bir aracın içerisinde mutlaka olması gereken teknolojik ürünlere yer veriyordu. Eh, olay teknolojiyle alakalı olunca, ben de konu hakkında biraz klavye paralamaya karar verdim.

Öncelikle aşağıdaki ürünleri yüksek hızla giderken ASLA kullanmayın.

Araciniz-icin-olmazsa-olmaz-teknolojik-aksesuarlar-basin-bulteni-mobilcadde2 Araciniz-icin-olmazsa-olmaz-teknolojik-aksesuarlar-basin-bulteni-mobilcadde7

Bülten şöyle diyor:

Cep Telefonu Araç ve Direksiyon Tutucular

Güvenli bir yolculuğun ilk koşulu tüm dikkati yola vermektir. Araç kullanırken zaman zaman dikkat dağıtıcı unsurlar olabilir. Ne kadar kontrol edilse de yolculuk anında özellikle cep telefonlarımıza gelen çağrıları ya da mesajları yanıtlamak zorunda kalabiliyorsunuz. Bu yüzden araç ya da direksiyon tutucular kullanıcılara büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayarlanabilir mekanizma ile cihazı sıkı bir şekilde tutan araç tutucu sayesinde telefonunuzu elinize almadan gelen çağrılara cevap verebilir ya da mesajları görüntüleyebilirsiniz.

Direksiyondaki hakimiyetinizi azaltacak ve başınızı eğip gözlerinizi yoldan ayırmanıza sebep olacak ürünlerin hiç bir faydası yoktur. Görüşünüzü kapatacak kocaman bir tableti tutucusuyla camınıza koyup görüşünüzü daraltmayın. Bırakın o mesaj cevapsız kalsın. Sıkışık trafikte belki zaman ayırabilirsiniz. Ama onda bile önce ayağınızın frende olduğundan emin olun.

İsterseniz geçen gün sıkışık trafikte mesaj cevaplarken içinde bulunduğum taksiye arkadan çarpan, bu kaza sonucu aracının karbüratörü delindiği için öylece ortada kalan şoförle bu konuyu enine boyuna konuşabilirsiniz. Ya da olaydan sonraki iki gün çektiğim boyun ağrısı da size bu konuda bilgi verebilir.

Çağrı cevaplamak içinse, bir bluetooth kulaklık veya araç kiti yeterli kullanabilirsiniz. Zaten onu da bültende şu şekilde belirmişler:

Bluetooth Araç Kitleri
Bluetooth araç kitleri kablosuz bağlantı seçenekleri sayesinde yolculuk anında sürücülere büyük kolaylık sağlamaktadır. Gelen çağrıları yanıtlamanın yanı sıra, sevdiğiniz müziklerinize de kolayca erişebilirsiniz. Ayrıca birçok araç kitinde olan sesli arama desteği sayesinde telefonunuza dokunmadan görüşmelerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Tabii bir de sizi 80 TL‘lik trafik cezasından kurtarır.

1 2

Görüntülenmeler:
42
İlgili etiketler:
· · · · · · · · · · ·
İlgili Kategoriler
Aksesuar · Blog · Donanım · Mobil · Tablet · Telefon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com