Kategoriler

ARTES D821 İncelemesi

7 inç civarı küçük boyutlu tabletler ve 11,1 inç civarı büyük tabletler bu yeni ürünlerde standartları belirliyor gibi görünüyor. Bu sıralar bana en çok sorulan sorulardan birisi hangi tableti alayım öteki de hangi ultrabook daha çok işimi görür. Açıkçası her iki ürün için de en azından 2013’ün ilk yarısının beklenmesi gerektiğini düşünüyorum. O zaman daha çok alternatifimiz olacak ve fiyatlar biraz daha oturacak.

BENİM DE BİR TABLETİM OLSA

Eğer siz de bir tablet sahibi olmak istiyorsanız fakat çantanıza kolayca sığdıracağınız bir tablet arıyorsanız Artes D821’e bakabilirsiniz. 8 inç’lik, kapasitif LCD ekrana sahip bu tablet 1024 x 768 çözünülürlüğe sahip. Gücünü ARM tabanlı 1,5 GHz’lik işlemcisinden alıyor. 1 GB belleği ve 16 GB dahili depolama alanı var. Tabii ki MicroSD kart girişiyle bunu arttırabiliyorsunuz ve mini HDMI çıkışı sayesinde ürünü televizyona bağlayabiliyorsunuz. Yalnız bu kablo kutusundan çıkmıyor. Kutudan çıkan mini USB kablosuyla USB bellekleri bağlayabilir veya gene USB uçlu şarj kablosuyla şarj cihazından veya bilgisayarınızdan şarj edebilirsiniz. Ürünün ağırlığı ise 498 gr.

Yukarıdaki özelliklere bakıldığında ilk göze çarpan haliyle çözünülürlük kısmı oluyor. Ama ve bu fiyattaki küçük bir tabletten mucizeler beklememek gerek.

Fragist-ARTES D821-1

Teknik özellikleri bir kenara bırakıp Artes’in kullanımından biraz bahsedelim. Öncelikle ürünün çerçevesi çok kalın olduğundan ekranı çok küçükmüş izlenimi veriyor. Sanki elinizdeki tabletin ekranı daha büyük olmalıymış ama size daha küçüğünü vermişler gibi hissediyorsunuz.Tutuş ve kullanım açısından kolaylık olsa da sanki görüntülenme alanı dar gibi görünüyor. 4:3 ekran oranı kullanımda bir sorun oluşturmuyor. Oynadığım hiç bir oyunda da bir kasılma yaşamadım. Bu aralar her tablette Fruit Ninja ve Dead Trigger’ı zaten standart olarak oynuyorum.

720p film seyrederken de bir sorun çıkartmadı. Yani ürün kasmadı. Tabii ki ekranın çözünülürlüğü 720p için yetersiz. Tam bir keyif alamıyorsunuz ama en azından çalıştırabildiğini görüyorsunuz. Android 4.0.3 sürümünü kullanan tabletin ekranı çok yansıyor. Güneşli bir havada neredeyse ayna gibi kullanabilirsiniz. O yüzden kullanım sırasında tam karşısında bile olsanız etraftaki ışık kaynaklarına dikkat etmek gerekiyor. Zaten tabletin en büyük sorunu da bu. Özetle temel kullanım ve TV’ye bağlayıp film seyretmek için iyi bir tablet. Yanında bir klayve gelmiyor. Ürünü incelediğimiz tarih itibariyle fiyatı 410 TL + KDV’ydi.

Görüntülenmeler:
13
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Mobil · Tablet