Kategoriler

Assassin’s Creed Mirage, Death Stranding ve Resident Evil Village iPhone 15 Pro’ya Geliyor

İphone 15 Pro video oyunları

Apple Wonderlust etkinliği sırasında; Resident Evil Village, Resident Evil 4 yeniden yapımı, Death Stranding ve yakında çıkacak olan Assassin’s Creed Mirage‘ın mobil cihazlarına geleceği duyuruldu.

Apple, iPhone 15 Pro‘nun daha önce mobil donanımlarda bulunmayan konsol ve PC oyunlarını destekleyerek, yeni nesil mobil oyunları temsil ettiğini söylüyor. 6 çekirdekli bir tasarıma sahip olan yeni A17 Pro hızlı, verimli performans ve donanım hızlandırmalı ışın izleme ile üst düzey mobil oyun deneyimi sağlayacak.

Teknoloji devinin açıklamasına göre; ilk kez konsol seviyesinde bir Assassin’s Creed oyunu iPhone‘da mevcut olacak. Yani Assassin’s Creed Mirage‘ı önümüzdeki yılın ilk yarısında iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘te görebileceğiz. Diğer üç oyun ise 2023’ün sonuna kadar mobil cihazlarda mevcut olacak.

Geçtiğimiz yıl Death Stranding‘in ardından Resident Evil Village ve No Man’s Sky‘ı Mac‘e getiren Apple, son zamanlarda oyunlara biraz daha fazla önem veriyor. Kullanıcıların büyük oyunları iPhone‘da oynamaya istekli olup olmayacaklarını tam olarak bilmiyoruz ancak Apple‘ın Capcom ve Ubisoft gibi büyük yayıncıları oyun projelerine dahil etmesi, özellikle Apple Vision Pro‘nun çıkışına doğru ilerlerken dikkat çekiyor.

Apple Wonderlust etkinliğinin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com