Kategoriler

Asus MemoPad 7 İncelemesi (ME176C)

Asus’tan gelen yeni misaifirimizin adı 7”lik tablet MemoPad 7. Tablet, uygun fiyatı ve sahip olduğu pek çok özellikle dikkat çekiyor.

Hepsine gireceğiz birazdan. Ancak her zaman olduğu gibi, öncelikle tasarımından başlayalım isterseniz, nasıl olur?

Hadi bakalım o zaman.

TASARIM
Tabletin pek çok renk seçeneği olsa da (Siyah, beyaz, kırmızı, mavi ve sarı), bize gönderilen model gri çerçeveli ve beyaz renklere sahip. Tabletin ön kısım malzemesi parlak; çerçeve ve arka kısım ise mat plastik. Yani elimizde tamamen plastik bir ürün var. Ancak kalite ve verdiği his konusunda şüpheniz olmasın, o konuda oldukça iyi tablet.

Ürünün 7”lik 1280 x 800 piksel ekranını da Gorilla Glass vs. korumuyor bu arada. “Sertleştirilmiş cam” olarak geçen bir üst tabaka mevcut. Bize geldiğinde birkaç çizik vardı ekranda, belirtelim. Denemedik ama, biraz kolay çizilecek gibi bir his uyandırdı bizde. Gorilla Glass kalitesi aramayın yani. Bunun yanı sıra parmak izi tutmaması için ekstra bir kaplamaya sahip olduğu söylenen ekran, malesef fena parmak izi tutuyor. Yansıma konusuna da el atılmamış; epey yansıma yapıyor. Kısacası ekran konusunda ürün sizi çok fazla tatmin etmeyebilir.

Alt kısımda Asus logosu, sağ üst kısımda da 2MP’lik kamera mevcut. Zaten oldukça ince bir kasaya (9,6mm) sahip olan MemoPad 7, arka kısmı yuvarlatılmış ve eğimli olduğundan ötürü daha ince bir his uyandırıyor. Arka üst kısımda 5MP’lik PixelMaster kamerayı, Asus logosunu; alt kısımdaysa “Intel Inside” logosu ile hoparlör çizgisini görüyoruz. Evet. Zenfone kardeşleri gibi MemoPad 7 de bir Intel işlemci kullanıyor.

fragtist-asus-memopad-7-7

1 2 3 4 5 6

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com