Kategoriler

Dell Venue 7, 8GB Tablet İncelemesi

Günlük basit işlerinizi karşılayacağınız ucuz yollu bir tablet mi arıyorsunuz?

Ya da sahip olacağı için mutluluk duyacağı, kaliteli ama abartı fiyatlara sahip olmayan bir karne hediyesi bakıyorsunuzdur belki çocuğunuza. Belki de eşinizin doğum günü yaklaşıyor ve bütçeniz kısıtlı… Amacınız bu söylediklerime paralel ise, Dell Venue 7 3730, işinizi görebilecek kudrette bir tablet. Ne eksik, ne fazla.

NASIL YANİ?
Yukarıdaki girişten de anlamışsınızdır ama ben konuyu biraz daha açayım. Dell’in bu tableti, yüksek performans, göz alıcı bir çekicilik, mükemmel tasarım ve baktıkça insanın içini açan bir görüntü kalitesi falan sunmuyor. Gayet mütevazı bir biçimde işini yapan, fazlasında da gözü olmayan bir ürün. Zaten amacı da bu; olabildiğince düşük fiyata, yeterli performans ve kaliteyi bizlerle buluşturmak. Peki bunu yapıyor mu?

Öncelikle ürünün teknik özelliklerini sıralayarak başlayayım:
– 1.6 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Intel Atom Z2560 işlemci,
– PowerVR SGX 544mp grafik yongası,
– 1GB bellek,
– 8GB hafıza / 32GB’a kadar microSD desteği,
– 1280 x 800 piksel 7” IPS ekran (216ppi),
– Android 4.2.2 işletim sistemi,
– 4100mAh pil,
– İvmeölçer, yakınlık algılayıcı, pusula,
– 193 x 118 x 9.6 mm,
– Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 desteği, GPS alıcısı,

Görüldüğü üzere gayet temel özelliklere sahip tabletimiz. Peki bu temel özellikler bizim hangi işlerimizi görüyor? Neler yapmamızı sağlıyor?

Aslına bakarsanız pek çok temel işimizi yapabiliyoruz. Belki en son çıkan performans canavarı oyunları rahat rahat oynayamıyoruz; lakin kendisiyle internette dolaşmak, sosyal medya hesaplarımızın hemen hepsini takip etmek, e-postalarımızdan dakikası dakikasına haberdar olmak, eğer açık bulursak YouTube’a girip iki video izlemek, müzik dinlemek ya da metroda takip ettiğimiz dizinin son bölümüne göz atmak mümkün. Yoğun kullanımda 5-6 saat dayanan pili, gerekli tedbirleri aldığınızda sizi yarı yolda bırakmayacaktır (kendi hâlinde de 2 güne yakın uyanık kalıyor tablet).

Bir önceki sayfadaki özellikler arasında, günlük kullanıma öyle veya böyle ket vuracak olan en büyük şey, ürünün 8GB’lık depolama alanının olması. “Yıl olmuş 2014…”lü cümlelerle başlayan çeşitli sözler hazırlayabilirim bu mevzu için. Üründe microSD kart yuvası var, eyvallah. Tabletin 16GB’lık bir versiyonu da mevcut, ona da tamam. Fakat böyle bir tablete 8GB hafızanın yeterli olabileceğini düşünerek ürünü piyasaya sürmek bile hata bana kalırsa. Kaldı ki 16GB hafıza seçeneğinin sadece 3G’li versyionda bulunduğunu söylersem, vehametin boyutunu daha iyi anlarsınız sanırım.

fragtist-dell-venue-7-8gb-2

1 2

Görüntülenmeler:
12
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · İncelemeler · Mobil · Tablet
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com