Kategoriler

Hearthstone: Mean Streets of Gadgetzan İncelemesi

Başarılı kart oyunu Hearthstone Mean Streets of Gadgetzan eklenti paketi ile oyunculara eğlenceli bir oynanış sunmaya devam ediyor.

Blizzard’ın başarılı kart oyunu Hearthstone, Mean Streets of Gadgetzan eklenti paketi ile oyunculara eğlenceli bir oynanış sunmaya devam ediyor. World of Warcraft oynayanlara tanıdık gelecek olan Gadgetzan, Tanaris çölündeki bir liman şehri. Goblinlerin yönetimindeki bu tarafsız şehir, görünüşe göre 3 farklı suç ailesini barındırmaktaymış.

Grimy Goons, Jade Lotus ve Kabal adındaki bu suç aileleri hem oyuna eğlenceli hikâye sunarken hem de Hearthstone için ilk olan üçlü kartların (Tri-Class) gelmesini sağlıyor. Üçlü kartlar, üç sınıfın ortak olarak kullanabildiği yeni bir kart türü. Yeni kartlar bir anlamda bağlı oldukları üç sınıf arasındaki ortaklığı temsil ederek aralarında bir köprü oluşturuyor.

Grimy Goons, Paladin, Hunter ve Warrior sınıflarının ortaklığı. Hikâye olarak baktığımızda fiziksel kuvvete en çok önem veren taraf burası. Üçlü kartların ve yeni paketteki sınıf kartlarının ortak noktası güçlü yaratıklar çağırmak ya da elinizdeki yaratıkları daha oynamadan daha güçlendirmek. Bu strateji görünüşe göre kolay kolay eskimeyecek ve her zaman için kullanılabilir olacak. Kart olarak en güzel örnek Don Han’Cho. Grimy Goons’un lideri olan Han’Cho oyuna girdiği zaman elinizdeki herhangi bir yaratığa +5/+5 veriyor.

Gelelim Jade Lotus’a. Rogue, Druid ve Shaman ortaklığıdan oluşan Jade Lotus, uzak doğu ve Pandaren temalarını taşıyor. Jade Lotus mekanikleri jade golem çağırma üzerine işliyor. Oyun alanına indiğiniz her jade golem bir öncekine göre +1/+1 daha kuvvetli geliyor. Oyunun oynanma hızına göre çok hızlı bir şekilde kontrolden çıkabilecek bir deste türü.  Jade Lotus lider kartı Aya Blackpaw tam anlamı ile bu stratejiden sonuna kadar faydalanmak üzerine tasarlanmış. Aya Blackpaw hem oyuna girerken hem de oyundan çıkarken birer jade golem çağırıyor.

Priest, Mage ve Warlock sınıflarını içerisinde barındıran grup ise Kabal. Genel temaya bakıldığında ise diğer gruplardan ayrılıyorlar. Kabal kartlarının en kuvvetlileri ancak desteniz her karttan sadece bir tane bulunduruyorsa işe yarıyor. Bu oyun tarzı ile The League of Explorers macera paketinde gelen Reno Jackson kartı sayesinde tanışmıştık. Kabal lideri Kazakus ise eklenti paketinin en güçlü kartlarından biri. Oyunda var olmayan bir büyü kartını keşfetmek kötü giden bir oyunu kendi lehinize çevirebilmenize olanak sağlayabiliyor.

Genel olarak baktığımızda Mean Streeets of Gadgetzan oyunculara son derece keyifli yenilikler sunuyor. Aynı zamanda gözden düşen eski desteleri yeni kartlarla destekleyerek tekrar oynamak için fırsat tanıyor. Yeni eklenti paketi ile Pirate Warrior, Jade Golem Druid hatta Reno Priest gibi desteler popüler hale gelmeye başladı. Eğer sıkı bir Hearthstone oyuncusu iseniz kesinlikle kaçırmak istemeyeceğiniz bir eklenti paketi olmuş Mean Streets of Gadgetzan.

PCMİ GAZLA! Bu Sefer Temayı Siz Belirleyin

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com