Kategoriler

Huawei Giyilebilir Teknolojileri Kalp Sağlığınızı Destekliyor

Huawei, kalp sağlığı için önemli değerlerin takibi özelliklerine sahip WATCH GT 3 Pro ve WATCH D‘yi kullanıcılarına sunuyor.

Her yıl 29 Eylül’de kardiyovasküler hastalıklara, bunların yönetimine ve toplumsal etkilerine dikkat çekmek için Dünya Kalp Günü kutlanıyor. Dünya Sağlık Örgütü‘ne göre; yılda yaklaşık 17,9 milyon insan kardiyovasküler hastalıklardan hayatını kaybediyor ve bu, dünya çapındaki ölümlerin yüzde 31’ini oluşturuyor.

Tüketicilere fayda sağlamak ve onların sağlıklarını korumalarına yardımcı olmak için de teknoloji geliştiren Huawei, kullanıcıların sağlık kontrollerini ne zaman yapmaları gerektiğini bilmeleri için, nabız, stres, tansiyon ve kandaki oksijen oranı (SpO2) gibi değerlerin takibi özelliklerine sahip WATCH GT 3 Pro ve WATCH D‘yi sunuyor.

Küresel Kurumlarla Huawei Giyilebilir Cihazlar Üzerinde Ortak Kalp Sağlığı Araştırması

Huawei, 2018‘de atriyal fibrilasyonda mobil sağlık çözümlerini araştırdıkları Huawei Kalp Çalışması‘nı yürütmek için 301 Hastanesi ile ortaklık kurdu. Kullanımları, Huawei giyilebilir cihazlarla birleştirilmiş gözetim ve tarama senaryolarında doğrulandı.

Bu yılın başlarında yayınlanan sonuçlar, giyilebilir teknolojilerin kalp hastalıklarının erken tedavisinde oynayabileceği önemli rolü gösterdi. Huawei giyilebilir cihazlarıyla birlikte mobil sağlık çözümleri, atriyal fibrilasyonu taramak ve izlemek için giderek daha fazla kullanılıyor.

Uzun süreli hipertansiyon, anormal kan basıncı dalgalanmaları ve 60 mmHg’den yüksek nabız basıncı, atriyal fibrilasyon riskini artırıyor. WATCH GT 3 Pro ve WATCH D gibi cihazların yüksek riskli hastalar için yararlı bir tarama çözümü olduğu ve gerçek zamanlı kalp atış hızı izleme (PPG) özelliğine sahip cihazların kalp sağlığını izlemek için fayda sağladığı belirlendi.

Huawei giyilebilir cihazlardan elde edilen veriler, hastaların hipertansiyon ve aritminin neden olduğu obstrüktif uyku apnesi riskini gidermelerine ve iyi egzersiz alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olabiliyor.

Huawei Watch GT 3 Pro

HUAWEI WATCH GT 3 PRO ile Tam Sağlık Takibi

WATCH GT 3 Pro, kullanıcılara yeni arayüz tasarımı, üst düzey malzemeler, ultra net geniş ekran ve farklı renk ve stillerde saat yüzleri ile modaya uygun ve rafine seçenekler sunuyor.

WATCH GT 3 Pro vücuttaki değişiklikleri takip etmeye yardımcı olan kalp atış hızı izleme, kan oksijen seviyeleri, uyku kalitesi, solunum sağlığı gibi çok yönlü sağlık yönetimi sunuyor. Telefondaki HUAWEI Sağlık Uygulaması ile, değerleri gözleme, gerçek zamanlı egzersiz ve sağlık izleme verilerini senkronize etmek mümkün.

Huawei Watch D

HUAWEI WATCH D CE Sertifikası, Huawei’nin Sağlık Takibini Destekliyor

Huawei, kan basıncı (tansiyon) izleme ve EKG analizini destekleyen ilk akıllı saati WATCH D‘yi piyasaya sürdü. Kan basıncını herhangi bir yerde tek seferde doğru bir şekilde ölçmek için mini pompa tarafından şişirme sırasında algılanan nabız dalgasını analiz eden saat, kan basıncı trend verilerini elde etmek için sürekli ve invazif olmayan kan basıncı izlemeyi de destekliyor.

Kompakt ve taşınabilir WATCH D, geleneksel bir tansiyon cihazıyla aynı ölçüm kapasitesine sahipken, geleneksel bir cihazdan yaklaşık 25 kat daha küçük ve 6 kat daha hafif olma özelliğiyle dikkat çekiyor.