Kategoriler

Huawei Mobil Servisleri, Ekosistemini Genişletiyor

Huawei Mobil Servisleri

Huawei, geçtiğimiz yıl Huawei Mobil Servisleri (HMS) ekosistemini rekor oranda genişletti. Huawei 2022’deki büyümesini, AppGallery‘yi dünyanın ilk üç global uygulama mağazasından biri olmaya ve milyonlarca kullanıcı için sorunsuz, tüm senaryoları, tüm cihazları kapsayan deneyimlere yönelik bir portal olmaya iten sürekli yeniliği sayesinde başardı.

Huawei, Avrupa’da Huawei Mobil Servisleri (HMS) için iş vizyonunu, yenilikçi cihazların ve iş birliğine dayalı bir ekosistemin bileşimi olarak açıklıyor. Bu vizyon, HMS ekosistemi tarafından desteklenen birden fazla hizmetten yararlanan Mate 50 Pro ve Nova 10 serisi akıllı telefonların yakın zamanda piyasaya sürülmesinde de gösterildi. Buna ek olarak, şu anda dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren HUAWEI Health, egzersiz verilerini AppGallery‘den temin edilebilen çeşitli fitness uygulamalarıyla paylaşmak için senkronizasyon olanaklarından yararlanıyor. Yalnızca HUAWEI Sağlık uygulamasında 97 milyon MAU (yıllık %17 artış), 13 milyonu (yıllık %20 artış) spor aktivitelerini takip etmek için kullanırken, 16 milyonu (yıllık %17 artış) uyku süreçlerini analiz ediyor, 26 milyon kişi (yıllık %17 artış) daha genel sağlık analizi için kullanıyor.

HMS’nin 2022’deki Ekosistem Genişlemesinin Dikkate Değer Göstergeleri

 • AppGallery şu anda dünya çapında 580 milyondan fazla aktif aylık kullanıcıya (MAU) sahip. 2020’nin 3. Çeyreğine kıyasla %16’lık bir artış var. Hızlı Uygulamalar kullanıcı sayısı aylık 160 milyon aktif kullanıcıyı aştı.
 • AppGallery’den HMS akıllı telefonlara indirilebilen uygulama sayısı bir önceki yıla göre %147 arttı.
  Dünya çapında 220.000’den fazla uygulama HMS Core ile entegre edildi. 2020’nin 3. Çeyreğine kıyasla %120 artış.
 • AppGallery, 2020’ye göre %12,5 ve 2019’a kıyasla %96 artışla 2021’de 432 milyardan fazla uygulama dağıtımı sağladı. Çin ana karası dışında dağıtım kalitesi, yıllık %56 gibi kayda değer bir artışa sahip.
 • Dünya çapında HMS ile çalışan kayıtlı geliştiriciler, 2020’nin 3. çeyreğinden itibaren %200 artarak şu anda 6 milyona ulaştı.
 • Huawei Mobil Servisleri, dünya çapında 170’ten fazla ülkeyi / bölgeyi içeren 8 büyük bölgesel merkezi ve 15 veri merkezini kapsıyor.
 • AppGallery, HUAWEI Health ve HUAWEI Cloud dahil olmak üzere tüm Huawei hizmetlerine yönelik tam güvenli oturum açma ağ geçidi HUAWEI Kimliği artık 400 milyondan fazla MAU’ya sahip. HUAWEI Kimliği, uygulama indirirken, birden fazla cihazı yönetirken, verileri yedeklerken ve daha pek çok şeyde kullanıcıların kişisel bilgilerinin tamamen korunmasını sağlıyor.
 • HMS’nin arama motoru Petal Arama, artık kullanıcıların 3000’den fazla ekosistem ortağıyla bağlantı kurarak metin, görsel ve sesle bilgi keşfetmesine olanak tanıyan özelliğe sahip.
 • Petal Arama şu anda takımlar ve turnuvalar hakkında bilgiler, taraftarların takımları için oy vermelerine olanak tanıyan özellikler ve etkinlikten aldıkları zevki artırmak için birden fazla istatistik gibi futbol izlemenin tam kapsamını sağlıyor.
 • Şu anda 40 milyonu aşan MAU’larla, popüler navigasyon aracı Petal Haritalar, AR Yürüyen Navigasyon, Gerçek Zamanlı Konum Paylaşımı ve kullanıcılar için daha sürükleyici ve gerçekçi bir harita deneyimi yaratan Kullanıcı Büyüme Sistemini içeren yeni güncellemeler yayınladı.
 • HUAWEI Asistanı, bu yılın Eylül ayına kadar 260 milyondan fazla MAU elde ederek kullanıcılara SmartCare Kartları ile uygun hizmetler, seyahat, şehir, alışveriş ve finans hizmetleri dahil tam senaryo hizmetleri sundu.
 • 310 milyon kullanıcı için küresel arama hizmetleri, onları 170’ten fazla ülke ve bölgede yerel, ağ ve küresel bilgilere bağlayan HUAWEI Yapay Zeka Arama tarafından sağlanıyor.

HUAWEI Reklamları Gelişiyor

HMS ekosisteminin 2022‘de önemli oranda büyüme yaşayan bir diğer alanı, geliştiricilerin ve reklam verenlerin 730 milyondan fazla Huawei cihaz kullanıcısını hedeflemesine olanak tanıyan, Huawei cihazlarının ticari platformu HUAWEI Ads oldu. Huawei, uygulamalarından para kazanmalarına ve uygulamalarla daha fazla etkileşimi teşvik eden promosyonlar tasarlamalarına yardımcı olmak için ortaklarıyla yakın bir şekilde çalışıyor.

HUAWEI Ads Başarıları

 • Reklam veren büyümesi 2020’den bu yana 9 kat artarak 200’den fazla reklam veren sektöründe 2.000’den fazla reklam verene ulaştı.
 • Yayıncı büyümesi aynı dönemde 4 kat artarak 360.000’den fazla yayıncıya ulaştı.
 • Her gün 4 milyar reklam isteği alınıyor ve bu sayının 2023’te %400 artması bekleniyor.
 • Dünya çapında 49.000 uygulama Reklam Kitleri ile entegre edildi.
 • HUAWEI Ads trafiğinin %40’ı Avrupa içinden geliyor.

Huawei Mobil Servisler Avrupa Başkan Yardımcısı Jaime Gonzalo, “AppGallery her zaman HMS stratejimizin bel kemiği olmuştur. Geçtiğimiz yıl içinde mağazamızda HMS Core ile entegre uygulama sayısını hızla artırdık. Üstelik Petal Search, Petal Maps, HUAWEI Asistan, AI Search ve HUAWEI Tarayıcımız gibi diğer önemli hizmetler için kaliteli trafiği artırdık. HUAWEI Ads ile bu unsurlar, sağlıklı, birbirine bağlı HMS ekosistemimiz için çok önemlidir. Geliştirici ortaklarımızın işlerini desteklemek ve her gün milyonlarca müşteriye unutulmaz ve eğlenceli bir deneyim sunmak için optimum sinerji içinde çalışacak şekilde tasarlandılar. Ve bu sadece başlangıç, yenilikçi yaklaşımımızın kalitesini geliştirmeye devam edeceğiz” açıklamaısnı yaptı.

HMS‘nin büyümesi, organizasyonun geçen yılki genişlemesini de yansıtıyor. Şu anda 71,2 milyar dolar değerinde olan Huawei markası, küresel marka değerinde her yıl %28’den fazla büyüme yaşadı. BrandFinance’a göre bu, Huawei‘yi Global 500 marka sıralamasında dokuzuncu sıraya yükseltiyor. Şirket, araştırma ve geliştirmeye 17,5 milyar Euro yatırım yaparak patent başvuruları açısından 1 numara oldu ve 2019 ve 2020’de Avrupa’nın en çok patent başvurusu yapan şirketi oldu.

 

Görüntülenmeler:
59
İlgili Kategoriler
Mobil · Telefon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com