Kategoriler

IFA 2014’ten En Çok Akılda Kalanlar

Bir IFA’nın daha sonuna gelirken, aklımızda kalanlara değinelim istedik.

IFA 2014’te anlatılan her şeyi yazmaya kalksak, sayfalar dolusu yazı çıkar (ki yine çıktı bir sürü şey). O nedenle bizleri en çok ilgilendiren kısımlarından bahsedeceğiz. Hem siz sıkılmayın, hem biz sıkılmayalım.

Peki IFA’da neler dikkatimizi çekti?

MICROSOFT, SONY VE SAMSUNG’UN YENİ BEBEKLERİ
Bunlardan uzun uzun ilgili haberlerimizde bahsetmiştik zaten (Microsoft, Sony, Samsung). Ancak bahsetmediğimiz şeyler de var. Ne gibi?

Örneğin Samsung’un Gear VR’ı. En sonunda resmi olarak tanıtılan Gear VR, 5.7”lik Galaxy Note 4’ü kapsayacak boyutta ve cihaza kablosuz olarak bağlanıyor. Tabi bu da onu, Oculus Rift’ten ve Sony’nin Project Morpheus’undan ayırıyor.

Gear VR’a bağlı olan telefon, ürünün yan kısmında bulunan dokunmatik panelle kontrol ediliyor. Bunların haricinde burada, geri dönüş tuşu ve ses tuşları mevcut. Telefonun arka kamerasını, gerçek dünyaya bağlanmak için de kullanabiliyoruz.

Samsung Galaxy Note 4’ün ekranını kullanarak üst düzey 3B performans sunan cihaz, yazılımsal olarak da herhangi bir sorunla boğuşmuyor doğal olarak. Şimdilik yalnızca “Innovator Edition” ismiyle beta aşamasında bulunan ürün, 200$’a piyasada olacak.

fragtist-ifa-samsung-gear-vr

SAMSUNG’UN 105”LİK UHD TV’Sİ SADECE KAVİSLİ DEĞİL; EĞİLEBİLİYOR DA!
Pek çok markadan pek çok TV tanıtıldı IFA’da. Bu televizyonlardan belki de en ilginci, Samsung’un 105”lik kavisli UHD TV’si.

21:9’luk ekran, hem düz; hem de kavisli olarak kullanılabiliyor. Bu özelliğe sahip olmayan veriyonun 120.000$’a sahip olduğunu düşünürsek, TV hakkında başka bir şey söylememe lüzum kalmıyor ama olsun. Görev aşkımla devam ediyorum.

Ya da etmiyorum… (Başka söyleyecek bir şeyim yok çünkü. :))

fragtist-ifa-samsung-curved-uhd

1 2 3 4 5 6 7 8