Kategoriler

İkinci El Telefon Satışında Neler Oluyor? Etraf Karıştı!

GSM operatöründen aldığınız telefonu satmak için önce operatöre olan tüm borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Ayrıntılar videomuzda!

Bu videoyu çektiğimiz günün hemen ardından yurt dışından gelecek telefonlarla ilgili bir başka gelişme daha yaşandı. 618 TL olan pasaport kayıt harcı 1500 TL’ye çıkartıldı. Kullanıcıların yurt dışından üç yılda bir telefon getirme hakkına sahip olduğunu da hatırlatalım.

Şimdi gelelim videomuzun konusuna: Artık telefonunuzu satarken kendi hattınızı da vermekten başka çareniz yok. Bu da mümkün olmadığına göre telefon satışı oldukça kısıtlanmış durumda. GSM operatöründen aldığınız telefonu satmak için önce operatöre olan tüm borcunuzu ödemeniz gerekiyor. Yani artık telefonu alıp alış fiyatının daha altına satarak parasını “kırdıramıyorsunuz”. Bu yeni düzen kendi malınız üzerinizdeki hakimiyetinizi oldukça kısıtlıyor. Ayrıca telefonu acil durumlarda elden çıkartılabilecek bir likidite nesnesi olmaktan da çıkartıyor. Bunun yanı sıra bir sevdiğinize sürpriz hediye almanızı da önlüyor. Çünkü aldığınız telefon da sizin hattınız olmak zorunda.

Telefonların iki hatta üç defa satılarak kayıt dışı ekonomi yaratılmasının önüne geçen bu sistem bakalım cep telefoncularını ve GSM operatörü kısmını nasıl etkileyecek.

Bizi takip etmeyi unutmayın: https://www.youtube.com/channel/UCl4i…

Fragtist Gelecek Planları | Yorumlarınızı Okuduk ve Kararımızı Verdik!

Görüntülenmeler:
8
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Mobil · Telefon · Video
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com