Kategoriler

LG G2 İncelemesi

Şimdiye kadar gördüğünüz tüm akıllı telefon tasarımlarını unutun! Çünkü LG, G2 ile çok iddialı bir işe adım atıyor ve akıllı telefon tasarımını değiştiriyor.

G2’nin tasarımı yapılırken kullanıcıların ihtiyaçları göz önüne alınmış ve tutuş şeklimize göre daha pratik olduğu düşünülen bir yol izlenmiş. Telefonun açma-kapatma ve ses – menü kontrol tuşları tek bir minik panelde bir araya getirilmiş. Bu panel de telefonun arkasına yerleştirilmiş. Telefonu tuttuğumuzda tam işaret parmağımızın altına denk gelen yere konumlandırılan bu tuş “tıklanabilir” yani dokunmatik değil. Bu sayede hata yapmanızın da önüne geçilmiş.

Telefondaki ikinci yenilik (ki Samsung’un bazı modellerinde de vardı) ise çift tıklamayla telefonu açıp kapatabilmeniz. Yanlız burada senkronu yakalamanız ve çift tıklamayla kapattıktan sonra gene aynı şekilde hemen açmak istiyorsanız bir-iki saniye beklemeniz gerekiyor. Önce bırakın alet bir kapansın, acele etmeyin.
LG G2, Android 4.2.2 işletim sistemini kullanıyor. Telefonun teknik ayrıntıları aşağıda:

İşletim sistemi Android 4.2.2
Ekran 5.2 inç, IPS, Full HD (1080 x 1920), 423 ppi, Corning Gorilla Glass 2
İşlemci Qualcomm Snapdragon 800, 2.26 GHz
Bellek 2GB
Depolama 16/32 GB + Micro SD Kart Yuvası YOK
Grafik İşlemci Adreno 330
Bağlantı Kablosuz 802.11 a/b/g/n , Blutooth V4.0, GPS, NFC
Kamera 2.1 MP Ön, 13 MP Arka, LED Flaş
Bağlantı yuvaları USB 2.0
Pil 16-17 saat (3000 mAH)
Ölçüler 138.5 x 70.9 x 8.9 mm
Ağırlık 143g

Burada telefonun işlemcisine ve grafik işlemcisine dikkat çekmek isterim. Bir telefonda görebileceğiniz en iyi ikililerden birisine bakıyorsunuz! Bu ikili, tepki süresi çok iyi olan bir ekranla birleşince oyun oynamanın tadına doyamayacağınızı söylemeliyim. Hangi oyunu isterseniz tam performanslı olarak çalıştırabilirsiniz. Tutuş bakımından, hafifliğiyle de sizi yormayan telefon, kontrol tuşunun yeri sayesinde yanlışlıkla oyundan çıkmanızı da engelliyor. Burada ses kalitesine de değinmeden geçmeyelim. Hem oyun oynarken hem de film seyrederken etrafı inletebiliyorsunuz. Sık sık telefonun sesini kısmanız için etraftan uyarı gelecek şimdiden söyleyelim.

1 2

Görüntülenmeler:
10
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Mobil · Telefon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com