Kategoriler

Lords&Knights Mobil İncelemesi

Yıllar önce, internet üstünde yeni bir oyun tarzı türedi. Ne iyi grafikleri vardı bu oyunların, ne sesleri, ne de derin hikâyeleri. Hatta pek çoğunun tüm grafiği durağan 2 boyutlu çizimlerden oluşuyordu. Savaşlar ya tur bazlıydı ya da pek kontrolünüz yoktu. Öte yandan, bu oyunlar deliler gibi oynandı! İşte Lords&Knights da bu ekolün takipçilerinden.

Oyun, sizi pek çok benzer oyun gibi uzunlayan bir bina listesiyle ya da her yerinde oklar, yazılar, yanıp sönen kutular olan bir ekranla karşılamıyor. Tam tersine, son derece sade bir arabirim sunuyor. Sadece kalenizi görüyorsunuz ve bir yere tıklarsanız, o binanın işlevlerine ulaşıyorsunuz. Bu açıdan biraz da PC dünyasının efsanevi serisi olan Heroes of Might&Magic oyunlarına benziyor. Tabii bu açı sizi sarmazsa sorun değil, tek tuşa basarak bina listesine de ulaşabiliyorsunuz.

Bundan sonrası klasik. Üretim binalarınızı büyütün, üretiminizi artırın, asker eğitin ve araştırmalar yapın, müttefikler bulun ve düşmanlarınıza saldırın!

Lords&Knights diğer konularda da şehirde izlediği yapıyı izliyor: Temiz ve sade bir arabirim. Saldırı raporu mu geldi? Gerekli rakamları görüyorsunuz. Boştaki askerleriniz odun toplamaya mı çıkmışlardı? Sonuçlar elinizde.

Oynanışa gelirsek, benzer bir çok oyuna göre daha ağır bir yapısı var Lords&Knights’ın. Daha oyuna başlar başlamaz 10 bina, 3 de upgrade yapmıyorsunuz. Yavaş yavaş, kaynakları güçlendire güçlendire ilerliyorsunuz.

Bu oynanış tarzı pek çok strateji severi, özellikle de eski oyunları oynayanları mutlu edecektir, ki sanırım oyunun da amacı bu. Buna rağmen varolan oyunların da ne kadar ötesine geçeceği soru işareti. Eğer daha yeni dönem oyunlarına alışıksanız ya da sürekli bir şeylere basacağınız bir oyun istiyorsanız, Lords&Knights sizi hiç tatmin etmeyebilir. Zira ne ekstra görevler var, ne de yoğun bir sosyal yönü.

Kısacası eğer ağır ama sağlam işleyişli bir savaş oyunu arıyorsanız, Lords&Knights’ı es geçmeyin. Yok eğer daha hareketli bir oyun arıyorsanız, o zaman Game of War gibi oyunlara bakmanızı şiddetle tavsiye ediyorum!
Görüntülenmeler:
27
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Mobil · Oyun İnceleme · Oyun ve Uygulama
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com