Kategoriler

Nokia Asha 303 İncelemesi

Sıkı bir sosyal ağ kullanıcısıysanız bir telefonda ilk neye dikkat edersiniz? Muhtemelen klavyesine. Nokia Asha 303, qwerty klavyeye sahip olmasıyla ilk başta buradan puan kazanıyor. Ekranın altında kayarak kapanabilecek gibi görünen ama sağlam ve sabit klavyesi parmaklarınız çok iri değilse gayet pratik bir kullanım sağlıyor.Sanal klavyeyle sorunu olanlar için de ayrı bir rahatlık bu tabii. Klavyenin üst kısmında bulunan dokunmatik çağrı kabul, posta, müzik çalar ve çağrı reddetme tuşları da gayet işlevsel. Dokunmatik 2,6 inç ekranı, 320×240 piksel çözünürlük ve 256K renk derinliğine sahip. Çözünürlüğün biraz düşük olması, video seyrederken keyfinizi biraz baltalasa da, oyun oynarken o kadar rahatsız etmiyor.

fragtist-nokia-asha-303

Bunlara ek olarak 1Ghz’lik işlemcisi Nokia Asha 303’e büyük avantaj sağlıyor. Üstelik pil ömrü de bir hayli uzun. USB On-the-go desteği olması ise uygun bir kablo aracılığıyla USB stick’teki bütün verilere rahatlıkla ulaşabileceğiniz anlamına geliyor. Ses kalitesinin oldukça temiz ve güçlü olması da telefonun olumlu yanları arasında. Ancak çoklu uygulama çalıştıramıyor olması büyük bir dezavantaj. Neyse ki tek bir tuşla ulaşabileceğiniz müzik dinleme özelliği durumu az çok toparlıyor gibi.

3.5G ve Wi-fi bağlantı özellikleriyle sosyal medyada ve kendi tarayıcısıyla internette gezinmek de mümkün. Tarayıcısının flash desteği de var. Dilerseniz Nokia Store’dan keyfinize uygun oyun ya da uygulama da indirebilirsiniz. Arka tarafında sabit odaklı 3.2 MP kamerası da işinizi görecektir. 99gr ağırlığı ve ince tasarımıyla Nokia Asha 303 göze hoş gelme konusunda sıkıntı çekmiyor anlayacağınız. Nokia Asha 303’ün ortalama fiyatının 450TL olduğu düşünülürse fiyatına göre iyi bir sosyal ağ telefonu denilebilir.

Görüntülenmeler:
24
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Mobil · Telefon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com