Kategoriler

Nokia Lumia 820 İncelemesi

4.3 inç ekranı, çift çekirdek 1,5 GHz Snapdragon işlemcisi ve 8 MP kamerasıyla ilginizi çekebilir.

Nokia, yeni modelleriyle kendini oldukça toplamış görünüyor. Lumia 820, ilk bakışta tasarım olarak çok etkileyici görünse de aslında şeytan ayrıntıda saklıdır sözünün iyi bir kanıtı olarak karşımıza çıkıyor. Telefonun arka kapağı değişebiliyor. Hayatımda çıkarttığın en zor telefon kapaklarından birisi olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Öyle ki başarısızlığım telefonun el kitapçığında arka kapağı nasıl açacağımı okuduktan sonra bile bir süre daha devam etti. Sonradan kenarından kıvırmayı öğrendim.

Kapak, telefona asıl rengini veren ayrıntı. Kapak çıktığında geride kalan parça siyah renkli olduğundan dilediğiniz kapakla telefonu renklendirebilirsiniz. Kapağın içerisinde NFC teknolojisi için bir bölüm bulunuyor. Bizim elimizdekinde NFC yeteneği yoktu.
4.3″ boyutundaki telefonun ekranı AMOLED ve 800 x 480 piksel çözünülürlüğü var. Burada biraz durmak gerek. Önce iyi kısımdan bahsedelim: Ekran Clear Black özelliğine sahip yani parlak ışıklı ortamlarda yansımıyor ve siyahı çok iyi veriyor. Böylelikle ekrandaki görüntüleri net olarak seçebiliyorsunuz. Kötü kısım ise AMOLED ekranın görüntü kalitesi ve çözünülürlüğün ekran boyutuna göre düşük kalması. Rakipleri bu boyutlarda 1080p veyta 720p’de geziniyor. Bu da haliyle bir oyun meraklıları için kötü bir haber.

160g ağırlığı bulunan telefonun güçlü bir işlemcisi var. Dahili belleği Micro SD kart ile arttırılabiliyor. 8 MP kamerası gerçekten de iyi bir çekim kalitesine sahip.

Telefona, pratikte günde 2 saat oyun oynayarak ve internette gezinerek, hiç kapatmadan 3 gün şarj yüzünü göstermedik. Sonunda uyarmaya başladı. Yani pil ömrü Nokia’lardan her zaman beklediğimiz gibi son derece iyi.

Kapasitif ekranın tepki süreleri ve telefonun oyun oynarken tutuşu da bizi rahatsız etmedi. Arka kapak haliyle elinizden kayabiliyor ama telefon düşmelere karşı dayanıklı. Bir kaç defa elimizden kaydı ve halıya veya ahşap zemine düştü, bana mısın demedi.

Nokia 820 iyi bir telefon mu? Evet, hem tasarım hem de performans olarak sizi çok memnun edecektir. İyi bir oyun telefonu mu? Hayır, ses performansı çok iyi, işlemcisi çok hızlı ama ekran daha iyi olabilirdi. Uygun fiyat uğruna buradan feragat edilmiş gibi görünüyor. Yani mükemmel değil ama kesinlikle ortalamanın üzerinde bir iş ortaya konulmuş. Fiyat açısından rakipleriyle karşılaştırıldığında tercih edilebilir.

Görüntülenmeler:
21
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Mobil · Telefon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com