Kategoriler

Oynanması Gereken 10 Android Oyun #1

Yeni yazı dizimizde, Google Play’de Android telefonlar için bulunan en eğlenceli oyunları sıralıyoruz.

Yeni yazı dizimizde, Google Play’de Android telefonlar için bulunan en eğlenceli oyunları sıralıyoruz.

10 – AstroSucker

Listemizin ilk sırasındaki oyun bizi çok eskilere götürüyor. Galaksinizi düşman uzaylı gemilere karşı korumanız için size verilen uzay aracıyla, olabildiğinizce fazla düşman imha etmeniz istenmekte. TV başında ATARI veya elinde Tetris tutmuş her oyuncunun çok kolay alışabileceği oyunun kontrolleri de bir o kadar kolay. Bir dokunuşla geminizi ileri-geri-sağa-sola hareket ettirip ateş edebilirken aynı anda tekrar dokunduğunuzda zamanı yavaşlatıp düşmanlarınızı daha kolay yok edebilir veya onlar sizi yok etmeden kaçış manevrası yapabilirsiniz.

astrosucker_fragtist

Oyunda iki adet güçlendirici bulunuyor. Mavi Hapı aldığınızda silahınızı geliştiriyor, Yeşil Hapı aldığınızda ise zamanı yavaşlatma deponuzu dolduruyorsunuz.

İndirmek için TIKLAYIN.

9 – Basketball Shoot

Bir süre sonra sizi telefona bağlayan bu basketbol oyunu temel fizik prensipleri esas alınarak geliştirildi. Her ne kadar Google Play’de birçok basketbol oyunu olsa da Basketball Shoot tasarım, kolay oynanabilirlik ve kalitesiyle öne çıkmakta.

basketball_shoot_fragtist

Yapmanız gereken çok basit; bir tur içerisinde yapabildiğiniz kadar sayı yapmak. Oyun 2 boyutlu olduğu için sahayı yan taraftan gördüğümüzü de söyleyeyim.  Sürükle bırak yöntemiyle oynanan oyunda, size yardımcı olan bir imleç, atışlarınızı daha isabetli yapmanıza yardımcı oluyor. Verilen görevleri yaptığınız taktirde de farklı top çeşitleri de kullanıma açılmakta.

İndirmek için TIKLAYIN.

8 – Where’s my Water? 2

İlk oyunun başarısının ardından, çok daha çeşitli görevler ve daha zorlu meydan okumaların olduğu Where’s my Water? 2, kesinlikle bu listede yer alması gereken bir oyun. İnanılmaz keyifli animasyonların ve oynanışın bulunduğu oyunda, kanalizasyonda yaşayan timsaha su ulaştırmaya çalışıyoruz.

where's_my_water_2_fragtist

Bunu yapmak için de suyun biriktiği alandaki toprağı parçalayarak, suya yön vermeye çalışıyoruz. Çok basit gibi gözükse de ilerleyen bölümlerde zorluklar karşımıza çıkıyor. En basit örneği vermek gerekirse, oynadığınız bölümdeki suyu faklı alanlarda azar azar kullanarak ilerlemeniz için gereken vanaları açmanız istenebiliyor. Bu yüzden stratejik çok farklı stratejilerle oyunla baş etmeniz gerekebiliyor.

İndirmek için TIKLAYIN.

7 – Hill Climb Racing

Telefonumun sarjını bitirebilecek kadar oynatan nadir oyunlardan biri. Kullandığınız araçla haritada ilerleyebildiğiniz kadar ilerlemenizi isteyen ve ona göre de size belli bir puan veren oyunda birçok araç ve birçok farklı fiziki koşullara sahip harita bulunmakta. Puan topladıkça aracınızın özelliklerini geliştirebiliyor, aşamadığınız engelleri aşabiliyor, yeni haritalar için puan toplayıp, istediğiniz aracı satın alabiliyorsunuz.

hill_climb_racing_fragtist

Basit ve eğlenceli oynanışıyla saatlerinizi öldürebilecek bir oyun olan Hill Climb Racing’de en çok puanı da Ay’da yapacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.

İndirmek için TIKLAYIN.

6 – Hungry Shark Evolution

Derin deniz korkularınızı harekete geçirecek kadar vahşetle dolu olan Hungry Shark Evolution’da bir köpek balığına daha küçük balıkları yedirerek hayatta kalmasını sağlıyoruz. İlk oynadığımız köpek balığı oldukça ufak kalıyor ve denizdeki bazı canlıları yiyemiyor. Aksine onlar tarafından kolayca hasar alıyor. Hatta çok derinlere inebilecek kadar basınca dayanıklı olmadığını da yazayım. Ama zamanla puan topladıkça hem mevcut köpek balığınızı geliştirebiliyorsunuz hem de daha iri, daha dayanıklı ve daha güçlü köpek balıklarını satın alabiliyorsunuz.

hungry_shark_evolution_fragtist

Çok temiz ve net grafiklere sahip oyunda, birçok bonus görev bulunmasının yanı sıra sahildeki insanları da “Jaws” misali kemirebiliyorsunuz.

İndirmek için TIKLAYIN.

1 2

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com