Kategoriler

Yuvarlanıp Gidiyoruz: Aerox!

Mobil oyun severler, buraya! Bulmaca öğeleriyle öne çıkan Aerox ile tanışın.

Eski bir Synoptical Studios yapımı olan Aerox, mobil oyun platformuna girdiği ilk zamanlarda 40 ülkede 10 milyondan fazla indirilme sayısına kısa bir sürede ulaşmıştı. Ancak zaman geçtikçe o da tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı.

Güzel bir oyun olmasına rağmen, çabuk unutuldu. Yine de bilmeyenler için işin özüne inersek, oyunumuz üç boyutlu bir bulmaca oyunu. Üçüncü gözden baktığımız ve ana nesnemiz olan küreyi hareket ettirmek için ise mobil cihazımızı sağa sola yatırmamız gerekli. Cihazımızı öne eğdiğimizde küre hızlanıyor, geriye eğdiğimizde ise yavaşlıyor. Kamera açısını değiştirmek için parmağımızı dokunmatik ekranda, kameranın dönmesini istediğimiz yere kaydırmamız yeterli oluyor.

Küreyi yavaşlatmanın bir diğer yolu ise ekranın sağ alt köşesine dokunmak. Hatta sol alt köşeye basılı tutarsanız, küre hareketini durduruyor ve size tehlikeli hareketler yaparken büyük kolaylık sağlıyor. Takip becerisi isteyen oyunumuz kâh heyecanlı kâh dingin oyun içi müzikleriyle, bulutlar üzerinde kurulmuş otuzdan fazla bölümüyle, farklı küre seçenekleriyle, ücretsiz olmasıyla ve küçük boyutuyla mobil oyun severlerin sevdiği/sevebileceği bir yapım. Şahsen benim hala keyifle oynadığım ve kaç kez bitirip baştan başladığımı hatırlamadığım sayılı oyunlardan. Oyunun tek dezavantajı sadece App Store’da olması.

iOS.

Yukarıda da belirttiğim gibi oyunun Android sürümü mevcut değil ama çok çok benzer bir oyun var. Bahsettiğim mobil oyunun da linki şuradadır.

Görüntülenmeler:
6
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Mobil İnceleme · Oyun ve Uygulama
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com