Kategoriler

Plantronics Voyager Legend İncelemesi

Plantronics Marque 2 / M165 incelemesinin ardından yeni bir Plantronics bluetooth kulaklıkla karşınızdayız arkadaşlar. Bu seferki konuğumuz Voyager Legend; ve kendisi, şimdiye kadar kullandığımız en başarılı Bluetooth kulaklıklardan biri. Neden ve nasıl mı? Hep birlikte bakalım.

(Evet, Bluetooth kulaklıklarla konuştuğumuzda hâlâ uzaylı görmüş gibi bakıyorlar.)

fragtist-plantronics-voyager-legend-4

TASARIM
Voyager Legend’ın en iddialı olduğu kısmı tasarımı diyebiliriz sanırım. Boyut olarak biraz büyük olan kulaklık, kulağınıza taktığınız anda özel bir ürün kullandığınızı hissediyorsunuz. Şekil itibariyle oldukça şık bir ürün olan Voyager Legend’ın vücuda temas eden kısmı, tere ve neme karşı dayanıklı bir malzemeden üretilmiş. Dokunulduğunda elde iyi bir his bıraktığını da söylemeliyim.

Ürün üç ana parçadan oluşuyor: İleri doğru uzanan mikrofon, kulaklık yastığının bulunduğu orta kısım ve kontroller ile şarj bağlantı portunun bulunduğu arka kısım. Kulağın arkasına yerleşen bu kısım, cihazın uyarı LED’ine ve piline de ev sahiliği yapıyor.

Kulaklığın en hoş ayrıntısı, mikrofonun ve pilin bulunduğu arka kısmın kendi ekseni etrafında dönebilmesi. Böylelikle Voyager Legend, iki kulakta birden kullanılabiliyor. Bunun haricinde kutudan çıkan farklı boyutlarda yastıklar sayesinde, farklı kulaklara da uyum sağlayabilen cihazın (kutudan bire de yumuşak süngerler çıkıyor), ergonomi konusunda herhangi bir eksiği yok diyebiliriz. 18gr ağırlığı kimi kulaklıklardan fazla olsa da, yine de sınır dahilinde; herhangi bir rahatsızlık vermiyor.

Cihazın tasarım ve kullanışlılık açısından herhangi bir problemi yok, aksine artıları var. Peki ya kullanıcı deneyimi?

fragtist-plantronics-voyager-legend-5

1 2 3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com