Kategoriler

PS Vita Slim (PCH2004) İncelemesi

Sony’nin el konsolu PSVita yenilendi biliyorsunuz. Yeni PSVita Slim (PCH2004), geçtiğimiz hafta içerisinde Fragtist ofisi semalarına uğradı. Biz de, incelemesini yapma şerefine nail olduk böylece.

Kendine has oyun seçenekleri hâlâ pek iç açıcı olmasa da, farklı amaçlar/oyunlar için de tercih edilecek bir konsol Vita. Örneğin PSN’den çeşitli PSOne klasiklerini, PSP oyunlarını vs. Vita oyunlarından çok daha uygun fiyata alıp oynayabiliyorsunuz. Bunun haricinde PS4 remote play özelliği sayesinde, PS4’ümüzdeki oyunumuzu da oynayabiliyoruz biliyorsunuz. Cebimizdeki telefonlara göre çok çok ilkel kalsa da, Facebook, Twitter vs. uygulamaları da mevcut. Kalitesi vasat olsa da iki adet kameramız da var ki (ikisi de VGA), Tearaway gibi oyunlarda eğlencemizi artırıyor. Daha ne olsun?

Mesela daha ince, hafif ve modern bir tasarım olsun… Evet, artık o da var. Buyrun PSVita Slim’e!

fragtist-psvita-slim-1

FAZLALIKLARINDAN KURTULMUŞ BİR VITA
Sony’yi biliyoruz; PS2’den bu yana, aynı konsolu iki kere inceltip, slim’in slim’ini çıkarıyor firma (gerçi PSP’de bir farklılığa imza atıp ek olarak PSPGo çıkarmışlardı). Alıştık artık. O nedenle bu Vita’nın da, ortanca Vita olduğunu öngörebiliriz sanıyorum. Daha ince, daha hafif, daha modern… Tıpkı yukarıda dediğimiz gibi.

Peki şimdi gelelim tasarım farklılıklarına. İlk olarak yeni Vita’nın kasası, PSP’nin kasasını andırıyor ve parlak plastik (ön yüzü en azından böyle). Eski Vita’daki gibi düz ve daha elit bir tasarımı yok cihazın. Beğeneni olur, beğenmeyeni olur; yorum yapmaya gerek yok. Ancak konsolun ön yüzünün bütünüyle feci parmak isi tutuyor olması can sıkıyor, onu söylemeliyim. Joystick’ler etrafındaki metal halkalar kaldırılmış ve tuşların etrafında kullanılan mat plastik de artık yok. Bunların yanı sıra kenardaki Sony logosu, ekranın üzerine yerleştirilmiş, PS/Select/Start tuşları eliptik formdan sıyrılıp çember olmuş (PS tuşunun mavi LED’i kaldırılmış); gürültülü ortamlarda hiçbir işe yaramayan stereo hoparlörler de yuvarlak hâle getirilmiş. Konsolun siyah, beyaz, beyaz/sarı, siyah/kahverengi, beyaqz/turkuvaz ve siyah/pembe renk seçenekleri bulunuyor (şu an için stoklarda sadece siyahı bulabildik yalnız).

Kısacası ön yüzde ufak farklılıklar olmuş, ancak bana soracak olursanız konsol gençleşmiş ve daha dinamik bir tasarıma kavuşmuş. Beğenip beğenmemek dediğim gibi tamamen kişisel tercih. Şimdi gelelim cihazın diğer tasarım ayrıntılarına.

fragtist-psvita-slim-9

1 2 3

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com