Reeder A10iX air Tablet İncelemesi Reeder A10iX air Tablet İncelemesi
Tablet incelemeyeli de epey bir zaman geçmişti… Gelen bir basın bültenine cevap olarak “İncelemek için gönderebilir misiniz?” sorumuza “Tabi ki!” cevabını almış; ardından ofisimize... Reeder A10iX air Tablet İncelemesi

Tablet incelemeyeli de epey bir zaman geçmişti… Gelen bir basın bültenine cevap olarak “İncelemek için gönderebilir misiniz?” sorumuza “Tabi ki!” cevabını almış; ardından ofisimize gelen Reeder A10iX air’ı bolca kurcalamıştık.

Şimdi sıra, bu kurcalamanın bir sonucu diyebileceğimiz yazma işlemine geldi. İlk olarak tasarımdan başlayalım o zaman.

Hadi bakalım.

TASARIM
Cihazın tasarımı konusunda söyleyeceğim ilk şey, Reeder A10iX’ air’ın hık demiş, iPad’in burnundan düşmüş olduğu. Neresinden bakarsanız bakın, iPad benzerliğini görüyorsunuz. Bunun bir artı ya da eksi olduğunu söylemiyorum; ancak böyle bir gerçek var. İlk olarak bundan bahsetmiş olalım.

Biraz daha detaylı incelediğinizde ise A10iX air’ın (ismi de dikkatinizi çekmiştir herhalde), farklılıklarını da görmek mümkün. Örneğin ön kamera, sol üst köşeye konumlandırılmış. Ekranın altında da herhangi bir tuş bulunmuyor. Üst ve sağ yanda da herhangi bir şey yok; sol yanda ise açma/kapama kilit tuşu ve ses kontrolleri ile microSD kart yuvası bulunuyor. Metalik gri tablet üzerindeki beyaz bu tuşlar, şıklığı artırıyor diyebiliriz.

Tabletin arkasını çevirdiğimizde, tam ortada “reeder” logosunu görüyoruz. Üst kısımda, kamera modülünün olduğu yerde beyaz bir plastik kullanılmış. Oldukça kaliteli hissettirdiğini söyleyebilirim; elbette uzun süreli kullanımda da bakmak lazım buna. Hissiyatından bahsediyorum zira. Alt kısmında “Intel Inside” logosu görüyoruz. Bu logonun altında da hoparlör ızgaraları mevcut. Ses performansı gayet yeterli olan bu hoparlörlerin cihazın sırtına konumlandırılmış olması, tabletin masa üstünde vb. durduğunda sesinin boğuk/az çıkmasına sebep oluyor ama yapacak bir şey yok. Reeder öyle uygun görmüş…

fragtist-reeder-a10ix-tablet-inceleme-1Yiğit Doğru

Bugünün donanımcısı, yarının aşçısı. Amatör fotoğrafçı aday adayı, İngiliz Dili ve Edebiyatı mezunu. Formasyon sahibi çevirmen.