Kategoriler

Samsung Galaxy SIII İncelemesi

Samsung Galaxy SIII’ü elinize alır almaz farkedeceğiz ilk şey muhtemelen telefonun ne kadar büyük olduğu olacak. 136,6 mm’ye 70,6 mm büyüklüğündeki Samsung Galaxy SIII, 8,6 mm kalınlığında. Tek elle kullanmakta biraz zorlanabileceğiniz bir ebata sahip olan telefonun ses ayar tuşları ve ekran kilidi telefonun yan taraflarına yerleştirilmiş. Başta bu büyüklük size garip gelse de çok geçmeden alışıyorsunuz ve 4,8 inç HD Super AMOLED ekranda video seyretmeye başladığınızda renklere hayran kalmakla meşgul olduğunuzdan “Fazla mı büyük bu?” sorusu bir daha aklınızdan bile geçmiyor. Tasarım olarak yuvarlak, eğimli hatlara sahip olan Galaxy SIII’te çizilmelere karşı Corning Gorilla Glass 2 ekran kullanılmış. Önceki versiyonlara göre %20 daha ince ve sağlam olan bu ekranın farkı daha ilk bakıştan kendini belli ediyor doğrusu.

Ebatlarda aşırıya kaçılmasıyla ilgili sorumuzu yeni kenara kaldırmışken, bu sefer de işlemcinin “4 çekirdek” oluşunu sorgulamaya başladık. İlk bakışta 4 çekirdek çok gereksizmiş gibi gelse de, en azından telefonun donanımsal ömrünün bu sayede benzerlerinden daha uzun olacağını ve iki üç sene kolaylıkla yeni teknolojilere ayak uydurabileceğini ön görmek mümkün.
Bunlar dışında arka taraftaki kamerası 8 MP ve HD video çekimi yapabiliyorsunuz. Üstelik bunu çok hızlı bir şekilde, uğraştırmadan düğmesine basar basmaz yapabiliyorsunuz -ki anlık enstantaneleri yakalamakta büyük faydası var. Hatta isterseniz tek seferde 8 fotoğraf birden çekerek aralarından beğendiklerinizi ayıklamanıza da olanak sağlıyor. Akıllı bekleme özelliğinde gözlerinizin açık mı kapalı mı olduğunu algılayıp, ona göre ekran koruma moduna geçiyor.

Peki Galaxy SIII’ün numaraları bitti mi dersiniz? Tabii ki hayır! S Beam özelliğiyle başka bir SIII’e dokundurarak anında dosya paylaşımı yapabiliyorsunuz. Henüz Türkçe desteğine sahip olmasa da S Voice özelliği de telefonunuzla İngilizce diyalog kurmanıza olanak sağlıyor.
Toparlayacak olursak, yüksek performansı ve göz alıcı ekranıyla oldukça çekici bir akıllı telefon Samsung Galaxy SIII. Fiyatı bütçenizi kısa vadede biraz sarsabilir, ancak alırsanız pişman olmayacağınız garanti.

Görüntülenmeler:
21
İlgili etiketler:
· · ·
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Mobil · Telefon
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com