Kategoriler

Samsung Gear Fit İncelemesi

Her fırsatta dile getirdiğimiz üzere akıllı saat piyasası gitgide kızışıyor. Daha dün haberi gelen Android Watch’lu saatlerin haftaya bizlerle buluşacağı söylentisi ve merakla beklenen Apple iWatch’un üretimine gelecek ay başlanacağı iddiası, gelecek ayların çok daha hareketli geçeceğinin iki habercisi. Ancak şimdilik konuyu genelden biraz özele taşımak istiyor ve rotayı Samsung Gear Fit’e çevirmek istiyorum arkadaşlar. Bakalım Samsung’un uzunca bir süredir piyasada olan bu saati, kime göre ve ne gibi özellikler taşıyor.

AKILLI BİLEKLİK Mİ DESEK?
Samsung’un diğer akıllı saatleri arasında Gear Fit, biraz bileklik gibi duruyor. O nedenle kendisini akıllı bileklik olarak isimlendirenler de mevcut. Saat ya da bileklik demeniz size kalmış bir şey elbette, sadece bilginiz olsun diye buraya kısa bir not olarak bırakıyorum bunu (bilginiz olsun).

Samsung Galaxy S5 gibi tahta görünümlü ve gayet şık bir kutuya sahip Samsung Gear Fit. Kutuyu açtığınızda, eğimli ekranıyla karşınıza çıkıyor. Kutunun içerisinden şarj aleti ve microUSB girişi bulunan şarj aparatıyla birlikte cihazı çıkarıyor ve ilk izlenimimi söylüyorum: Bu saat, Samsung’un son yıllarda çıkardığı en şık ürünlerden biri. Eğimli 1.48”lik ekranını (432 x 128, OLED, kapasitif dokunmatik) çevreleyen parlak kısım, şaşırtıcı ölçüde ürünü ucuz değil; aksine şık gösteriyor. Cihazın yanında bulunan ve ekran kilidi açmaya yarayan tuş, çift tıklamada da sizin belirlediğiniz bir işleve kısayol olarak kullanılabiliyor. Cihazın alt kısmındaysa kalp atış hızını ölçen sensör ile, şarj aparatının bağlantı portu bulunuyor. Burada akıllara gelen soru şu: Bu cihazı spor yaparken kullanacağız en çok. Bu amaçla kullanmasak bile bileğimizde takılı duracak; peki bu port, bileğimizin teriyle birlikte oksitlenecek mi? Tabi ki bunu, cihazı uzun bir süre kullandıktan sonra öğrenebileceğiz. Bu konuda söyleyebileceğim tek şey, şimdiye kadar bu yönde bir şikâyet olmadığı.

Saatin kordonu da gayet şık ve sağlam yapılı. İlk görüşte “Bu benim kolumda durmaz ki yeaa.” diye düşünebilirsiniz; ben de aynı hataya düştüm. Ancak kolumdayken, çıkması için türlü şeyler yapmama rağmen bana mısın demedi. İnsan hâlâ “Acaba düşer mi ki?” diye bir düşünmüyor değil, ancak oldukça sağlam olduğunu söylemeliyim. Bu konuda bir sıkıntısı yok yani Gear Fit’in. Kordonun malzeme kalitesi, esnekliği ve yumuşaklığı da gayet iyi; uzunca bir süre dayanır gibi duruyor. Kısacası tasarım ve kalite olaran Gear Fit, testi geçmeyi başarıyor arkadaşlar. Su geçirmez olduğunu da belirtip (ki bu olmazsa olmaz zaten), tebrikleri aldıktan sonra tuşa basıyor ve Gear Fit’i açıyorum. Yazılımsal açıdan nasılmış bakalım.

fragtist-gear-fit-6

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com