Kategoriler

Samsung P6800 Galaxy Tab 7.7 İncelemesi

Daha ilk bakışta, 7.7 inç ekranıyla göz göze geldiğimiz an büyülemeyi aşardı bizi Galaxy Tab 7.7. 1280×800 çözünürlükteki Super AMOLED Plus ekranı gerçekten de takdire şayan. İnç başına 197 piksel düşüyor olması oldukça temiz ve net bir görüntü kalitesi sağlıyor. Aydınlık ortamlarda bile ekran parlaklığından ve renk kalitesinden ödün vermemesi ve yansıma yapmaması çok büyük bir artı. Hızlı cevap veren çoklu dokunmatik ekran özelliğiyle video seyretmek ve oyun oynamak da gerçekten büyük bir keyif. Çift çekirdekli 1.4 GHz’lik işlemcisi ve 1 GB RAM’inin de payı var tabii bu performansta. Multi-tasking sırasında bile herhangi bir performans kaybına uğramadan rahatlıkla çalışabiliyorsunuz kendisiyle. Ancak olur da dahili hafızanın size yetmeyeceğini düşünürseniz 16, 32 ve 64 GB dahili hafıza seçeneklerinin yanısıra 32 GB’a kadar microSD kart desteği de var. 5700 mAh pili sağolsun, 10 saate kadar giden pil ömrüyle uzun yolculuklarınız sırasında rahat rahat video izlemenin keyfini sürebiliyorsunuz.

Sadece 7.89 mm ve 340 gr olan Samsung Galaxy Tab 7.7, zarafetini hem ince, hem de hafif oluşuyla pekiştiriyor. Arka panelin orta kısmı fırçalanmış alüminyum ve yatay olarak tuttuğunuzda sağ ve solda kalan kısımları yaklaşık 2cm plastik. Bu özellikleriyle oldukça rahat bir tutuş sağladığından uzun süre elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Tableti yatay tuttuğunuzda sağ kenarında şarj, bilgisayara USB bağlantısı sağlayan soket ve bir çift hoparlör bulunuyor. Üst kenarda açma/kapama tuşu ile ses ayar tuşu yer alırken, sol kenarında mikrofonlu olarak da kullanabileceğiniz kulaklık girişi var. Alt kenarda microSD ve sim kart yuvası da yer alıyor. Arka tarafında ayrıca HD (720p) kayıt yapabileceğiniz kamerasının hemen altına flaş yerleştirilmiş olmasının yanında, ön tarafta video görüşme yapabildiğiniz 2MP kamerası ve mikrofonu bulunuyor.
TouchWiz UX arabirimi sayesinde ana ekranınızı dilediğiniz gibi kişiselleştirmenize olanak sağlayan tabletin işletim sistemi ise Android 3.2 Honeycomb. Oldukça geniş ekranı sayesinde hava durumu, mail ve haberler gibi bir çok şeyi tek seferde rahatlıkla takip edebilmek mümkün. Ayrıca alt menüsünü de atadığınız uygulamalara hızlıca ulaşmak için kullanabiliyorsunuz.

Bu kadar ballandıra ballandıra dinledikten sonra, fiyatının biraz tuzlu olduğunu görmek sizi biraz üzebilir. Ancak eğer paranız varsa ve sağlam bir tablet almayı düşünüyorsanız çok da uzaklara bakmanıza gerçekten gerek yok.

Görüntülenmeler:
21
İlgili etiketler:
· ·
İlgili Kategoriler
Donanım İnceleme · Mobil · Tablet
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com