Kategoriler

Sony Xperia Z3 Compact İncelemesi

Biraz eskimiş olsa da, son zamanlarda karşımıza çıkan en iyi tepe seviye cihazlardan biriyle karşınızdayız: Sony Xperia Z3 Compact! Detaylar içeride!

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Akıllı telefonlarla karşınıza çıkmaya devam ediyoruz arkadaşlar. Biraz eskimiş olsa da, son zamanlarda karşımıza çıkan en iyi tepe seviye cihazlardan biriyle karşınızdayız. Başlıkta okudunuz, resmini gördünüz: Evet, Sony Xperia Z3 Compact’ten bahsediyoruz.

Sony’den kimi zaman inceleme ürünü gelip kimi zaman gelmediği için, Xperia’larda biraz kopuk bir çizgide ilerliyoruz. En son Z2’yi incelemiş; pek de beğenmiştik. Gün geçti, devran döndü; sıra geldi Z3 ailesine. Daha doğrusu asıl Z3’ü sadece lansmanda camekânın ardında gördüğüm için, o konuda bir şey diyemeyeceğim. Ancak Z3 Compact 3-4 haftadır bende ve dibine kadar inceleme şansı elde ettim. Şimdi sıra, bu inceleme sonucu edindiğim tecrübelerimi kâğıda dökmeye geldi.

O zaman başlayalım…

fragtist-sony-xperia-z3-compact

TASARIM
Klasik bir kutusu ve kutu içeriği olduğundan o konuya girmiyor ve direkt olarak tasarımdan başlıyorum arkadaşlar. Şekil şemâl itibariyle Xperia Z3’e çok benzeyen cihaz, abisinden iki büyük farkla ayrılıyor: Birincisi, adı üzerinde bu daha “kompakt”; yani daha küçük bir telefon. İkincisi de şu: Z3 Compact’in kasası metal değil, plastik. Şimdi bu iki farkın, cihazı ne gibi bir farklılığa sürükleyeceğini görelim.

Burada elbette tamamen kişisel yorumumu katarak konuşacağım: Bana soracak olursanız Z3 Compact, Z3’ten daha genç görünen ve cıvıl cıvıl bir model. Bunda, cihazın küçük olmasının ve birbirinden güzel renklerle geliyor olmasının da katkısı büyük elbette. Siyah ve beyaz renklerin yanı sıra, Z3 Compact’in turuncu ve yeşil renkleri de bulunuyor. Ve özellikle de bu renkler çok güzel görünüyor!

İnceleme için bize gelen modelin siyah olması pek hoş olmadı diyebilirim o nedenle. Siyah da güzel ama, turuncu bir Z3 Compact gelse fena mı olurdu? (:

fragtist-sony-xperia-z3-ailesi-13

Sony Xperia Z3 ailesi. En sağdaki turuncu olan da, pek bir sevdiğimiz Compact.

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com