Kategoriler

Windows Phone’unuzda Olması Gereken 50 Uygulama #1

Uzunca bir süredir ana platform olarak Windows Phone kullanıyorum. Benim -neredeyse- tüm ihtiyaçlarımı karşılayan bu platform hakkında, ortalıkta hâlâ söylenen bir söz var: “Windows Phone’un uygulama mağazası boş, hiç uygulama yok.” Peki bu ne kadar doğru?

Aslına bakacak olursanız bu, her kullanıcı için değişen bir şey. Telefonunuzdan ne beklediğinize göre değişiyor tamamen. Ancak kimi kullanıcılar, atıyorum, sadece Facebook, Twitter, Swarm gibi sosyal medya uygulamaları kullanıyorlar ve “Windows Phone’da da hiç uygulama yokmuş, gidip çöp eve taşınayım (evet, Android’den bahsediyorum. Bana göre Android dünyanın en karışık ve telefonda olmaması gereken işletim sistemi mesela. Ama onu saray olarak görenler de var, saygı duyarım. Tamamen zevk meselesi).” diyebiliyorlar. Bu dosya konusu, daha çok bu tür kullanıcıları ilgilendiriyor.

lumia-830-inceleme-fragtist-5

Öncelikle bir telefondan isteklerim nelerdir? O konuya değinmek istiyorum. Facebook, Twitter ve Instagram başta olmak üzere, popüler pek çok sosyal medya uygulamasını kullanıyorum. Telefonu, asıl amacından şaşmadan, hâlâ çevremdekilerle iletişim içerisinde olmak için kullananlardanım. Elbette fotoğraf da çekiyorum (ki Lumia Camera uygulamasından daha iyisini kullanmadım henüz), müzik de dinliyorum, internette de takılıyorum. Ve tüm bunları yapmak için Windows Phone, bana fazlasını veriyor diyebilirim. Hem de son derece yenilikçi ve modern bir dizaynla (ve tabi ki artık yavaş yavaş “Microsoft” olsa da, babamın firması olsa bu kadar sevmeyeceğim “Nokia” ismiyle).

Kimle konuşursam konuşayım, herkeste bir “Ama Windows Phone’da uygulama yok yeaa.” muhabbeti dönüyor. Elbette bir Android ve iOS değil, ama Windows Store’da da, günlük kullanıcıların ihtiyaçlarını dibine kadar karşılayacak pek çok resmi / bir iki de resmi olmayan uygulama mevcut. Bu dosya konusunda, dört hafta boyunca bu uygulamalar arasından (farklı başlıklar altında) 50’sine yer vereceğiz (+bu hafta ilk 11 ekstrası da sizlere hediye!).

O zaman başlayalım!

Not: Tüm bu uygulamaların, Nokia Lumia 830‘da birebir kullanıldığını belirtelim (görselleri internetten aldım, zira pek çoğu kişisel veriler içeren şeyler). Lumia 830 incelememize de şu adresten ulaşabilirsiniz.

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com