Kategoriler

Windows Phone’unuzda Olması Gereken 50 Uygulama #2

Geçtiğimiz hafta bugün, Windows Phone’larımızda olması gereken 50 uygulamanın ilk partisini yazmıştık. Şimdi sıra geldi ikinci partiye.

Öncesinde, geçtiğimiz hafta da yaptığımız gibi bir iki açıklama yapmak gerekiyor. Bu uygulamaları, şuradan yazılı ve videolu incelemesine ulaşabileceğiniz Nokia Lumia 830’la birlikte kullandığımızı yeniden belirtelim. Görselleri ise internetten aldık. Çünkü kimi uygulamalarda, kişisel bilgiler/konuşmalar vs. yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta Windows Phone’un olmazsa olmazı 11 uygulamadan, sosyalleşme ve mesajlaşma uygulamalarından ve Internet Explorer alternatiflerinden bahsetmiştik. Peki ya şimdi nelerden bahsedeceğiz?

Hadi biraz müzik dinleyelim. Ne dersiniz?

fragtist-windows-8.1

MÜZİK
MixRadio
Piyasaya çıktığı günden bu yana pek çok kullanıcının gözbebeği hâline gelen MixRadio (Eski Nokia MixRadio) için, kişisel bir radyo kanalı diyebiliriz. Peki bu kişisel radyo kanalı nasıl çalışıyor?

Çok basit. İlk olarak favori sanatçılarınızı ekliyorsunuz. “Zevkime Göre Çal” kısmına geldiğinizde MixRadio, bu sanatçılardan ve onların tarzına benzer diğer sanatçılardan şarkılar çalmaya başlıyor. Bu esnada beğendiklerinizi ya da beğenmediklerinizi işaretlemeniz de mümkün. Bu da MixRadio’yu, kullandıkça sizden öğrenen bir program hâline getiriyor.

Bunun haricinde, editörlerin oluşturduğu farklı listeler dinleyebiliyor, bu listeleri çevrimdışı dinlenecek şekilde ayarlayabiliyoruz. Türlerine göre, farklı kategorilere göre çeşitli listelere ulaşabiliyor, bu listeleri de çevrimdışı dinleyecek şekilde ayarlayabiliyoruz dilersek. 3’er sanatçıdan oluşan kendi listelerimizi oluşturmamız da mümkün; ve evet, bu listeleri de çevrimdışı olarak indirebiliyoruz. İşin güzelliği, tüm bu yaptıklarımıza, herhangi bir ücret ödemek zorunda olmayışımız.

Peki ya aylık 5TL’ye MixRadio+ üyeliği alırsak ne gibi avantajlar elde ediyoruz? Şu gibi:
Listeleri dinlerken, sınırsız sayıda şarkı atlamak (normalde 6 ile sınırlı),
Çevrimdışı olarak daha fazla mix’e ulaşmak,
Müzikleri yüksek ses kalitesinde de dinleyebilmek,
Telefon haricinde bilgisayarda, Mac’te ve masaüstü Windows 8 uygulamasında da MixRadio’yu kullanabilmek,
Şarkı sözlerine ulaşabilmek.

MixRadio+’ı, bir haftalığına ücretsiz olarak denemek de mümkün. Uygulamayı şuradan indirebilirsiniz.

1 2 3 4

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com