Kategoriler

Armored Warfare Açık Beta İncelemesi

Obsidian’in yeni tank savaşı oyunu Armored Warfare Açık Beta sürecine girdi. Modern tanklarla devasa savaş alanlarında kapışmadan önce bu ilk bakışı okuyun.

Obsidian’in en yeni tank savaşı oyunu Armored Warfare, 15 Ekim itibarı ile Açık Beta sürecine girdi.
Modern tanklarla ve araçlarla devasa savaş alanlarında kapışmak istiyorsanız, bu fırsatı kaçırmayın.

Armored Warfare (AW) hem World of Tanks (WoT) sevenlere, hem de daha önce hiç benzeri tank oyunu oynamamış olanlara çekici gelecek özelliklere sahip. İşte bu ilk bakış yazısında hem oyunun kendisinden, hem de WoT ile benzerlikleri ve farklarından bahsedeceğiz.

AW ilk duyurulduğu zaman çoğu oyuncu, oyunun Wargaming’in ilk çıktığından beri büyük bir kitle tarafından çok oynanan ve sevilen oyunu WoT’dan çalıntı olduğunu söyledi. Alfa ve Kapalı Beta başladığı zaman da aynı iddialar güçlenerek devam etti. Aslında bu iddialar boş da sayılmaz, çünkü AW ile WoT arasında o kadar büyük benzerlikler var ki, gözardı edilebilecek gibi değil.

AW aynı WoT gibi, oyuncuların birer tank seçerek, iki takım halinde kocaman haritalarda karşılıklı çarpıştığı bir savaş oyunu. İki oyun da ücretsiz şekilde oynanabiliyor, ikisinde de benzer şekilde gerçek para ile altın veya süreli Premium hesap satın alabiliyorsunuz. İki oyunun oynanışı da birbirine benziyor, 15’er kişilik bir çarpışmaya karışık bir ekip ile giriyorsunuz. Aynı şekilde tankınızı WASD tuşları ile yönetiyor ve fare ile hedef alıp ateş ediyorsunuz. Ekranın köşesinde yine olup biteni takip edeceğiniz bir küçük haritanız var, benzer savaş alanlarında çarpışıyorsunuz.

Fragtist - Armored Warfare - İlk Bakış    Fragtist - Armored Warfare - İlk Bakış

İki oyun da FPS veya TPS kamerasından oynanabiliyor, ikisinde de bir garajınız var, garajınızda tanklarınız için boş slotlarınız var. Hem AW’de, hem de WoT’da benzer şekilde basit, güçsüz tanklarla başlayıp, oyunda ilerledikçe daha güçlü seviyelerden tankları açabiliyor ve satın alıp kullanabiliyorsunuz. AW’de garaj slotlarınız sınırsız ama WoT’da yeni tanklar için bir yerden sonra garaj slotu satın almanız gerekiyor. Benzer şekilde tanklarınızı her çarpışmadan sonra tamir ettirmeniz ve cephane yüklemeniz gerekiyor. Tanklarınıza aynı biçimde modüller ekliyor ve tank mürettebatınızı eğitiyor, geliştiriyorsunuz.

Armored Warfare’in açık Beta sürecinde 5 sınıftan 60 araç ile, 9 farklı haritada 15’e 15 çarpışmalara girebilir, 5 arkadaşınızla (veya random oyuncularla) birlikte 25 adet ortak co-op görevi yapabilirsiniz. Ayrıca açık beta başlangıcından itibaren beceri puanları ve garaj sıfırlanmayacağı için artık oyuncu olarak düzenli şekilde güçlenebileceksiniz. Oyun Açık Beta’dan çıkıp normal versiyona güncellendiğinde ne tank, ne de deneyim kaybetmeyeceksiniz.

1 2 3

Görüntülenmeler:
0
İlgili Kategoriler
Ön İnceleme · PC